Varnsdorf si udržel náskok před Prachaticemi

Jediný gól Lukáše Martínka ze závěru prvního poločasu rozhodl v nedělním utkání 8. kola ČFL o vítězství hráčů Slovanu Varnsdorf 1:0 nad béčkem Viktorie Plzeň. Severočeši si tak v čele třetí nejvyšší soutěže udrželi tříbodový náskok před druhými Prachaticemi.

Počtvrté v řadě naplno bodovala Sparta Krč, která v pražském derby vyhrála v Horních Počernicích nad domácím béčkem Slavie 3:1. Postaral se o to svým hattrickem dvacetiletý útočník Martin Vojtíšek. Mladí slávisté korigovali až v závěru zápasu po trefě Dočkala.

Devatenáct bodů z posledních sedmi zápasů získali hráči Prachatic v ČFL po sobotním vítězství 4:2 v Náchodě.

Prachatičtí svěřenci trenéra Zdeňka Procházky, kteří v šesti posledních kolech inkasovali jediný gól, přitom už po třech minutách prohrávali po gólech Hájka a Mergance 0:2. Až v polovině druhého poločasu snížil Ludačka a během 19 minut nastřílel hostující tým další tři branky. Jejich autory byli Schön, Kuračka a Frnoch.

Černou sérii přerušilo béčko Českých Budějovic, které si díky výhře 3:1 nad týmem Karlovy Vary-Dvory připsalo první vítězství od 12. srpna.

V souboji nováčků béčko Mladé Boleslavi podlehlo 0:1 Ovčárům, jejichž gól dal Kraus. Rezerva prvoligového vicemistra tak nadále čeká na první domácí vítězství, v dosavadních pěti zápasech na svém hřišti uhrála jediný bod, a to s lídrem tabulky Varnsdorfem.