Viktoria Žižkov vyhrála a stahuje náskok lídra

Viktoria Žižkov vyhrála v nedělním zápase 8. kola druhé ligy na hřišti Bytrce 3:0 a náskok vedoucího HFK Olomouc stáhla na jediný bod. Hráči Bohemians 1905 prohráli doma s Čáslaví 0:1.

Druholigová domácí premiéra trenéra Oldřicha Machaly nedopadla podle jeho očekávání. Bystrčtí sice měli celý první poločas ve své moci, Viktoria však z první útočné akce vstřelila z dálky vedoucí branku. Domácí se o chvíli později radovali, Smutný také z dálky poslal míč do sítě, k překvapení všech však pro takzvaný mrtvý ofsajd branka nebyla uznána.

Na začátku druhé půle se znovu z rychlého protiútoku prosadil Bukač a po hrubce gólmana Hrubého se hosté radovali potřetí. Domácí se pak už nedostali do hry, a tak jejich čekání na gól už trvá 580 minut.

Bohemians znovu ztratily tři body

Hráči Bohemians vyběhli znovu před zaplněným "Ďolíčkem" bez zraněného Karla Rady, na postu stopera ho nahradil o patnáct let mladší Milan Škoda. Zápas začal ve slušném tempu, za "Klokany" se hned v úvodu mohl prosadit Kulvajt, ale o dva metry minul branku. Hra postupně upadala a to kvůli nepřesnostem na obou stranách, poslední minuty první půle už diváky nudily.

Utkání loňských soupeřů z ČFL nakonec rozhodla jediná branka. V 62. minutě Kurak nakopl z poloviny hřiště míč vysokým obloukem směrem ke Sňozíkově brance, gólman Bohemians situaci podcenil a balón mu nakonec zapadl do branky. Nevídaná branka zbortila psychiku Bohemians. Zelenobílí se snažili, ovšem herně se trápili a nespokojené publikum poprvé po "znovuzrození" Bohemky pískalo. Bohemians prohráli s Čáslaví 0:1.

Lídr se rozešel smírně s Hradcem Králové

Premiéra trenéra Luďka Klusáčka u fotbalistů Hradce Králové skončila remízou 0:0 na hřišti doposud vedoucího HFK Olomouc. Hosté mohli získat víc, ale neproměnili penaltu. Po sérii čtyř zápasů, z nichž vytěžili pouze bod, se Jihlava vzchopila a na hřišti Třince zvítězila 3:0. Vysočina měla od začátku navrch a domácí si kromě příležitosti, kterou v 18. minutě po přihrávce od Mika zahodil Maceček a po něm i Ceplák, víc šancí nevytvořili.

V úvodu utkání HFK Olomouc a Hradce Králové zahrozili aktivní Východočeši několikrát v útoku, ale obránce Schindler vždy na poslední chvíli úspěšně zasáhl. Olomoučtí se proti obraně Hradce nedokázali prosadit, jediné dvě střely Kropáčka a Lošťáka šly nad branku. Po půl hodině hry měli největší příležitost hosté, ale proti střele Černého brankář Doležal včas vyběhl a míč vyrazil.

Krátce po přestávce vyrazil Doležal Jůnův pokus z dálky. Následně Kalvoda fauloval v šestnáctce Duchniče, ale Mezlík z penalty trefil jen tyč. Celý druhý poločas se domácí snažili utkání rozhodnout, ale obranu Hradce v čele s velmi dobře chytajícím Podhajským nepřekonali. HFK Olomouc - Hradec Králové 0:0

V zápase Třince s Jihlavou poslal v 37. minutě do vedení Vladyka, který skóroval hlavou po rohovém kopu. Třinec si s důraznou hrou Jihlavy nedokázal poradit a jeho nakopávané míče soupeřovi obránci snadno likvidovali. Druhý gól Vysočiny přidal po zaváhání brankáře Vreštiaka Faldyna po Veselého přihrávce před prázdnou branku. V nastaveném čase zpečetil výhru Jihlavy po úniku Svoboda.

Fotbalisté Hlučína se na čtvrtý pokus dočkali doma plného bodového zisku. Stejně jako v předešlých zápasech i proti Ústí se na vítězství pořádně nadřeli. Na důraznou obranu Severočechů domácí v poli nedokázali nic vymyslet, se střelami z dálky si pak brankář Novák snadno poradil.

Ústečtí se sice z větší části hrací doby jen bránili, silnou stránkou byl ale jejich rychlý protiútok. Největší šance z této akce se hostům naskytla v 73. minutě, křížná střela Mašanského ale orazítkovala jen levou tyč domácí branky. Mišinský pak potrestal pak zaváhání ústeckých obránců a vstřelil první gól. Po přihrávce od Hornyaka upravil Hanus výsledek na konečných 2:0.

Šest gólů a dvě červené karty viděli diváci ve Fulneku, kde fotbalisté Jakubčovic remizovali v souboji dvou nováčků druhé ligy se Sokolovem 3:3. Domácí tak poprvé ztratili body na vlastní hřišti. Hosté zaskočili soupeře v 10. minutě, kdy po rohovém kopu otevřel skóre hlavou Gába. Domácí se téměř celý poločas z obdrženého gólu nedokázali vzpamatovat. Až deset minut před přestávkou z totožné situace vyrovnal Hanus. Remíza nevydržela dlouho, protože po rozehrání autu zaskočil brankáře Pospěcha Salák.

Také na tento gól dokázali fotbalisté Jakubčovic odpovědět. Domácí kapitán Baránek si vyměnil míč s Prohaszkou a poslal jej přesně k tyči. Neuplynuly ani dvě minuty a hosté opět vedli, když centr Saláka prodloužil mimo dosah Pospěcha Hájovský. Oba týmy dohrávaly oslabeny. Nejprve byl vyloučen v 65. minutě za faul na unikajícího Dittricha domácí Krohmer a za devět minut ho do sprch následoval obránce Sokolova Dřížďal. Po jeho faulu se kopala penalta, ze které vyrovnal na konečných 3:3 Doležal.

Výsledky 8. kola druhé ligy:

Bystrc - Žižkov 0:3 (0:1)
Branky: 29. a 53. Bukač, 60. Šťastný. Rozhodčí: Tacina - Možíš, Lakomý. ŽK: Hlavatý, Schuster, Houšť - Kušnír, Procházka, Kučera. Diváci: 820.

Bystrc: Hrubý - Houšť, Schuster, Vojtíšek, Krejčíř (85. Janíček) - Veselovský (70. Ševčík), Nechvátal (71. Michal), Bajer, Hlavatý - Smutný, Simr. Trenér: Machala.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Šťastný, Jambor (46. Hottek) - Kušnír, Procházka, Novotný, Stracený (75. Eismann) - Demjan (88. Kalod), Bukač. Trenér: Skalba.

Bohemians - Čáslav 0:1 (0:0)
Branka: 62. Kurak. Rozhodčí: Čecháček - Mlsna, Mikel. ŽK: Nešpor, Škoda - Kurak. Diváci: 4149.

Bohemians: Sňozík - Nešpor, Škoda, Lukáš, Uchytil - Kotyza (84. P.Hašek), Vágner, Dian, Bartek (73. Held) - Slezák, Kulvajt (56. Matůš). Trenér: Hradecký.
Čáslav: Švenger - Kunášek, Mráz, Šrámek, Širanec - Kurak, Haniak (89. Urban), Pazdera, Blažej - Bálek, Zachariáš (78. Sedláček). Trenér: Zákostelský.

HFK Olomouc - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Paták - Drastík, Pinkas. ŽK: Duchnič, Filip, Bouška, Jůn, Podhajský (všichni Hradec). Diváci: 880.

HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Schindler, Josefík - Spáčil, Ševela, Grim (62. Kazár), Škuta - Kropáček (56. Krutý), Janeček (81. Los). Trenér: Kalvoda.

Hradec Králové: Podhajský - Poděbradský, Chleboun, Filip, Jůn - Bouška (87. Kaplan), Karal, Šmarda, Mezlík (89. Ferčák) - Duchnič (81. Pilař), Černý. Trenér: Klusáček.

Třinec - Jihlava 0:3 (0:1)
Branky: 37. Vladyka, 68. Faldyna, 90.+2 Svoboda. Rozhodčí: Matějek, Handlíř, Slavík. ŽK: Maceček - Lovětínský, Šourek. Diváci: 1836.

Třinec: Vreštiak - Vavruša, Čelůstka, Brezničan (79. Szmek), Malíř - Kořínek (63. Kluz), Cieslar, Ceplák, Miko - Maceček, Lasota. Trenér: Hajný.

Jihlava: Rzeszoto - Šourek, Kadlec, Demeter, Dujka - Veselý (79. Pacholík), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Faldyna, Peteřík (69. Malínek). Trenér: Bokša.

Hlučín - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)

Branky: 73. Mišinský, 83. Hanus. Rozhodčí: Hrubeš - Pokorný, Hájek. ŽK: T. Novák, Hanzlík, Džuban (Ústí). ČK: 69. Hanzlík. Diváci: 720.

Hlučín: Kosmal - Veselý, Štýbar (67. Švrček), Sáblík, Hornyak - Žižka (46. Langer), Melecký, Bogdaň, Skotnica (58. Novosad) - Hanus, Mišinský. Trenér: Cviertna.

Ústí: R. Novák - Dvořák, Džuban, T. Novák, Hanzlík - Mašanský, Furbach, Zoubele (78. Fousek), Hruška - Sedlák, Ohněník (78. Pekár). Trenér: Habanec.

Jakubčovice - Sokolov 3:3 (1:2)

Branky: 35. F. Hanus, 55. Baránek, 74. Doležal z pen. - 10. Gába, 41. Salák, 57. Hájovský. Rozhodčí: Kocourek - Ondo, Santarius. ŽK: Baránek - Hájovský, Sláma, Gába, Mácha, Adam. ČK: 65. Krohmer - 74. Dřížďal. Diváci: 663.

Jakubčovice: Pospěch - Daněk (66. Mikula), Doležal, Kuděla - Jašurek, F. Hanus, Langer, Baránek, Krohmer - Prohaszka (60. Jandík), Svatonský (46. Kunc). Trenér: Grussmann.

Sokolov: Kubásek - Dřížďal, Němeček, Hájovský, Mach - Sláma (64. Dittrich), Mácha, Gába, Adam - Boček (56. Šorfa), Salák (78. Milka). Trenér: Pulpit.