Admira vyhrála v divizi venku po dvou a půl letech

Domácí bilance Libiše varovala. Béčko Bohemians tu dostalo půltucet branek, prohrál tu Chomutov i Most B. Nováček divize z Kobylis se ale nezalekl a představil se 210 divákům ve velkém lesku, třebaže mu chyběly dvě opory Švec a Vlček! Už ve 3. minutě střílel domácí Jirásek v jasné šanci těsně vedle. Za minutu zahrozil Mičko, ale rovněž v jasné šanci nepřesně přihrál. Uhodilo ve 12. minutě, kdy Martinic vybojoval míč pro Derého, a ten po zemi rozvlnil síť – 0:1. Ve 34. minutě „ukličkoval“ domácí Žák zprava Kuneše, z jeho centru pak tečovanou Jiráskovu střelu znamenitě vytáhl gólman Admiry Michal na roh. Ve 39. minutě došlo k mimořádné situaci. Sudí Bohatý udělil žlutou kartu za faul domácímu Pochmanovi a vzápětí se skácel na zem! Kvůli jeho srdeční slabosti musela na hřiště přijet lékař v sanitce. Řízení utkání převzal asistent Polák, sudímu se Bohatému se naštěstí po injekci ulevilo a sanitka mohla zase pryč.

Po přestávce ve 48. minutě zahrál hostující Houzar zbytečně míč na roh, z něhož Libiš vytěžila Válkovou střelou k tyči zblízka vyrovnání – 1:1. V 58. minutě utekl zleva Trojan po křídle a z jeho centru pálil Kalabiška. Libišské publikum už jásalo, ale brankář Michal podruhé vytáhl skvělý zákrok a opět svůj tým spasil. V 65. minutě se k sólu přes půl hřiště vydal kobyliský Lenz, který na hřišti pobýval pouhých jedenáct minut. Prošel až na hranici „vápna“ a po zemi k tyči rozhodl – 1:2. V 87. minutě zahrála Libiš z přímého kopu nacvičený signál. Zakončoval vytáhlý Kalabiška, jenže hlavou přestřelil břevno. Z protiútoku se v jasné příležitosti objevil hostující Mičko, ale rozhodčí Polák mu odpískal útočný faul. Víc už se nestalo, a tak mohla vypuknout oprávněná radost hostí. Admira, která letos postoupila z Pražského přeboru, vyhrála v divizi venku opět po dvou a půl letech. Naposledy, v květnu 2004, zdolala v sousedních Neratovicích hlavičkou Houzara Kladno B 0:1.
Jan Vlček (trenér Admiry): „Po třech remízách venku jsme zvítězili, zatím jsme na cizích hřištích ještě neprohráli. Kluci bojovali a vyhráli zaslouženě. Gól Libiše padl po naší chybě. My jsme dali dvě hezké branky. Samozřejmě, že máme radost. Teď bychom tři body z Libiše chtěli potvrdit doma proti Mostu B.“
Jiří Kabyl (trenér Libiše): „Ve fotbale rozhodují chyby, a těch jsme udělali víc. Po naší chybě jsme pustili hosty do vedení. Vyrovnali jsme, ale zase vlastní chybou jsme Admiře umožnili dát druhý gól, když se její hráč dostal po dlouhém průniku z půlky až ke střele, aniž bychom ho zastavili. Možná jsme měli i větší šance, než soupeř, ale neproměnili jsme je. Momentálně to herně není ono, bojujeme sami se sebou. To je realita, ne výmluva. Musíme to vůlí a bojovností zlomit.“

Sokol Libiš – Admira 1:2 (0:1)
Libiš: Lomský – Werner (46. Trojan), Kabyl ml., Máj, Škorvánek – Žák (46. Kalabiška), Hebnar, Pochman, Slezák - Válek, Jirásek.
Admira: Michal – Paulín, Margolius, Ondrík, Kuneš – Kubice (54. Lenz), Martinic, Houzar, Vobořil – Deré (82. Hajner), Mičko (88. Kovařík).