Opava ve druhé lize po měsíci zvítězila

Opava vyhrála v dnešním utkání 8. kola druhé ligy v souboji dvou bývalých prvoligových týmů 2:1 v Blšanech. Slezané tak po čtyřech zápasech bez výhry, v nichž si připsali tři remízy, dosáhli po více než měsíci na vítězství.

Bývalí prvoligoví soupeři se utkali po třech letech v utkání, které dlouho vypadalo jen jako přátelské. Ani jedno mužstvo si nedokázalo do přestávky vytvořit jedinou gólovou příležitost a nedůrazná střelba byla jen alibismem.

Z ospalé hry se dříve probudili Slezané s nástupem do druhého poločasu. Jejich tlak vyvrcholil v 64. minutě gólem Půdy, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na střídajícího Šultese. Inkasovaná branka probudila domácí, kteří za deset minut vyrovnali z nepřímého volného kopu za malou domů. Střelcem z osmi metrů byl Psohlavec po rozehrání Poláčka. Hosté si přesto dokázali splnit svůj cíl, když vítězný gól vstřelil pět minut před koncem v pádu Janoviak po přihrávce Šultese.

Výsledek:
Blšany - Opava 1:2 (0:0)
Branky: 74. Psohlavec - 64. Půda z pen., 85. Janoviak. Rozhodčí: Moláček - Ardeleánu, Ubias. ŽK: Štípek, Flaišman, Jamrich - Kolínek, Pejša. Diváci: 512.

Blšany: Rada - Jamrich, Poláček, Zachariáš, Benko - Štípek (79. Béreš), Šiml (46. Jedinák), Čonka, Flaišman (56. Bogdanov) - Kožíšek, Psohlavec. Trenér: Bičovský

Opava: O. Novák - Kolínek, Pejša, Půda, Víšek - Sluka, Wirth, Cigánek (79. Jan Žurek), Píša - Barteska (57. Šultes), Janoviak (90. Žídek). Trenér: Žemlík

[ 24. 9. 2006 - ČTK, eFotbal.cz / Foto: Reuters ]