Kladno doma zvítězilo, Simpson dal branku

Kladno v zápase osmého kola Gambrinus ligy dokázalo porazit na domácím hřišti Sigmu Olomouc 3:2. Zápas začal v pomalém tempu. Hráči se navzájem oťukávali a hrálo se převážně ve středu hřiště.

První kladenská akce vedená Kratochvílem byla úspěšná. Míč si našel osamoceného Simpsona, který se hlavičkou nemýlil a vstřelil úvodní gól. Pár minut nato domácí mohli zvýšit svůj náskok, kopali penaltu, ale Radzinevičius brankáře z Olomouce nepřekonal.

Postupně se hra obou týmů vyrovnávala a ve 23. minutě mohl hostující tým srovnat scóre, ale Onofrej, který běžel sám na brankáře Bičíka nepřekonal. O dvě minuty později naopak vstřelil gól kladenský Kalina.

V zápase byly pískány dvě penalty na obě strany a ani jedna nebyla proměněna.

Kladenský útočník Radzinevičius, se přeci jen mohl radovat, když ve 36. minutě zvýšil na 3:0. Druhý poločas se nesl hlavně v duchu žlutých karet a nezajímavých akcích, které většinou končili na kopačkách obránců obou týmů. V 64. minutě se hosté dostali k rohovému kopu a Randa pěknou střelou k tyči snížil na 1:3. Ke konci zápasu ještě Olomouc dokázala lorigovat výsledek na 2:3, když Schulmeister dal branku dvě minuty před koncem.

Výsledek:
SK Kladno - Sigma Olomouc 3:2 (3:0)
Branky: 9. Simpson, 24. Kalina, 36. Radzinevičius - 64. Randa, 88. Schulmeister. Rozhodčí: Makovička - Filípek, Teuber. ŽK: Bičík, Cigánek, Kratochvíl, Simpson - Onofrej, Randa, Hudec. Diváci: 3450.

Kladno: Bičík - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Cigánek (74. Gross), Kratochvíl, Šelicha, Kalina - Radzinevičius (76. Kaciáň), Simpson (66. Kousal). Trenér: Koubek
Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Barcal (15. Hudec) - Janotka, Randa, Onofrej (73. Rýdel), Pulkert - Hartig (29. Peška), V. Schulmeister. Trenér: Petržela

[ 24. 9. 2006 - eFotbal.cz / Foto: Reuters ]