Gólová přestřelka na Vyšehradské skále

Po vyrovnaném prvním poločase se podařilo „Šemíkům” jít do dvoubrankového vedení, ale hosté deset minut před koncem proměněnou penaltou zápas ještě zdramatizovali. Hostům patřil začátek a už v 6.min. se radovali, když po centru z pravé strany se mezi tyče trefil Kyklhorn. O tři minuty později mohl po rohu vyrovnat Budějský, ale zblízka dorážel vedle levé tyče. V 19. min. měli domácí znova výhodu rohového kopu a Bošanský pohotovou dorážkou poslal míč za Hajšmanova záda. Za dalších deset minut po akci Kyklhorna a Löweho už směřoval míč do opuštěné domácí brány, ale jeden z obránců ho stačil v posledním okamžiku ještě odvrátit na roh. Ve 36.min. po dlouhém odkopu hostí se dostal k míči rychlonohý Dyk, zbavil se dotírajícího Tlustého a lehce přehodil vybíhajícího Víška. Hosté tak šli podruhé do vedení. Domácím se podařilo ještě do půle vyrovnat a to ve 40.min., kdy Matuszny zatáhl míč po pravé straně a jeho centr zakončoval přesnou střelou k levé tyči Kučera.

Hned z prvního útoku po změně stran zacentroval zprava Matuszny a nabíhající Marc pohotovou hlavičkou poslal domácí jedenáctku poprvé do vedení. Hosté pak otevřeli hru a chtěli brzo vyrovnat. Jenže domácí z rychlého brejku v 70.min. znova udeřili. Velkou zásluhu na tom měl střídající Žižka, který vytáhl míč z vlastní poloviny, vlevo našel nabíhajícího Bošanského a z jeho centru nejdříve dorážel Kučera. Gólman hostí stačil míč jen vyrazit k noze Matuszného a ten ho uklidil do sítě. Pak Kučera ideálně naservíroval míč nabíhajícímu Chalupovi, jenže ten mířil vedle. V 80. min. chtěl asi zdramatizovat zápas hlavní arbitr Červíček, když odpískal proti domácím penaltu za nastřelenou ruku. Kyklhorn ji proměnil i když si Víšek na míč sáhl. Domácí si ale jednogólové vedení pohlídali a naopak v 86.min. mohl po centru Kučery hlavou skórovat střídající Mikyška. Hajžman mu však jeho pokus zneškodnil.
Jiří Hruška (FK Slavoj Vyšehrad): Hráli jsme se soupeřem, který byl velmi kvalitní směrem dopředu. My jsme to věděli, připravovali jsme se na to. Měli jsme vytypované hráče, které bylo potřeba přikrýt. Bohužel, v první půli se nám to vůbec nepovedlo. Mají tam dobré fotbalisty, kteří prošli mládežnickými reprezentacemi. Gól ve 4.min., to nepřidá na psychice týmu. Naštěstí se nám podařilo dvakrát vyrovnat. To bylo do poločasu hodně důležité. Na koně nás posadila první minuta druhé půle, kdy jsme po krásné akci dali vedoucí gól. Druhá půle už byla více podle našich představ. Útočnou sílu soupeře jsme trošku potlačili. Za stavu 4:2 jsme si řekli, že už musíme hrát trochu opatrněji , nepustit soupeře do brejku. To se nám dařilo, ale aby to nebylo tak klidné, tak rozhodčí odpískal ruku, kterou jsem už dlouho neviděl. Třikrát tečovaný balón, který se potom odrazí do ruky. Bylo to pak napínavé až do konce.

FK Slavoj Vyšehrad - SK Slavia Vejprnice 4:3 (2:2)
Branky: 19. Bošanský, 40.Kučera, 46. Marc, 70. Matuszny - 6. a 80. z pen. Kyklhorn, 36. Dyk ŽK: Budějský, Müller, Matuzsny - Rada, Kyklhorn Rozhodčí: Červíček - Pilný, Haleš Diváků: 450
FK Slavoj Vyšehrad: Víšek - Budějský (74. Mikyška), Müller, Tlustý, Procházka - Matuszny, Šefrna, Chalupa, Marc (67. Žižka) - Kučera (90. Rybka), Bošanský
SK Slavia Vejprnice: Hajšman - Mareš (73.Komárek), Černý, Paul, Bouřa - Löwy, Rada, Kyklhorn, Mour - Biedermann, Dyk (63.Baxa)