Bayern rozsekal Hubníkovu Herthu a ligu vede už o pět bodů

Hráči Bayernu Mnichov rozstříleli doma Herthu Berlín 4:0, když dali tři branky v rozmezí osmi minut, a vedou tabulku s už pětibodovým náskokem.

Nejlepší střelec bundesligy Mario Gomez zaznamenal svou devátou a desátou trefu, další góly přidali Franck Ribéry, jenž připravil další dvě branky pro své spoluhráče, a Bastian Schweinsteiger. Bayern navíc v této sezoně zatím inkasoval jen jednou. Porážce Herthy nezabránil ani český bek Roman Hubník, jenž odehrál celý zápas.

O pět bodů méně než bavorský velkoklub má na kontě druhá Borussia Mönchengladbach, která pouze remizovala s Bayerem Leverkusen 2:2. Hosté sice hráli od 68. minuty bez vyloučeného Gonzala Castra, přesto dokázali v 87. minutě srovnat zásluhou Andreho Schürrleho. Celý duel odehrál český obránce Michal Kadlec.

Borussia má o jeden bod více než třetí Dortmund, který už v pátek vyhrál nad Werderem Brémy 2:0. Na čtvrtou příčku se posunul Stuttgart poté, co porazil 2:0 Hoffenheim. Nováček z Augsburgu slavil první vítězství v bundesligové sezoně, když vyhrál v Mainzu 1:0. Porážce domácího celku nezabránil ani obránce Zdeněk Pospěch.

Německá liga, 9. kolo - sobotní výsledky:

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:0 (3:0)
Branky: 5. a 69. z pen. Gomez, 7. Ribéry, 13. Schweinsteiger.
Obránce Roman Hubník odehrál za Herthu celý zápas.

Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)
Branky: 65. Reus, 72. Herrmann - 20. Reinartz, 87. Schürrle. ČK: 68. Castro (L).
Obránce Michal Kadlec odehrál za Leverkusen celý zápas.

Mainz - Augsburg 0:1 (0:0)
Branka: 88. Callsen-Bracker z pen.
Obránce Zdeněk Pospěch odehrál za Mainz celý zápas.

Stuttgart - Hoffenheim 2:0 (0:0)
Branky: 48. Okazaki, 77. Pogrebňak z pen.

Wolfsburg - Norimberk 2:1 (1:0)
Branky: 24. a 83 z pen. Mandžukič - 70. Eigler.
Záložník Wolfsburgu Jan Polák přišel na trávník jako střídající hráč ve 46. minutě a dostal žlutou kartu. Útočník Norimberku Tomáš Pekhart odehrál celý zápas.

V sobotu se od 18.30 hraje ještě zápas Schalke - Kaiserslautern.