Inter už není na sestup, Udine vystřílel čelo Di Natale

Pracovité Udine porazilo na domácí půdě Novaru jasně 3:0 a vyhouplo se do čela tabulky, shodně 1:0 vyhráli AS Řím nad Palermem a Inter Milán nad Chievem.

Fotbalisté AC Milán, kteří jsou soupeřem Viktorie Plzeň ve skupině Ligy mistrů, otočili prakticky ztracený zápas na půdě Lecce z 0:3 na 4:3 a vyhoupli se už na páté místo v tabulce. Velký obrat favorita přišel po změně stran a zavelel k němu Kevin Prince Boateng, který třemi brankami v rozmezí 49. a 63. minuty srovnal skóre. Rozhodující gól pak vstřelil v 83. minutě hlavou Mario Yepes.

Tři body se čekaly i od Neapole, která ovšem v Cagliari vyválčila pouze bod. Hosté ale nespokojení nebyli: "Myslím, si, že je dělba bodů zasloužená. Obě mužstva měla šance, ale gól nepadl. Remizovali jsme na soupeřově hřišti, což se počítá. Vždyť jsme si připsali plusový bod," obhajoval remízu slovenský reprezentant Marek Hamšík, jenž díky tomu, že kouč Mazari šetřil kvůli náročnému programu některé opory, zasáhl až do druhého poločasu.

Italská liga, 8. kolo:

Lecce - AC Milán 3:4 (3:0)
Branky: 4. Giacomazzi, 30. Oddo z pen., 37. Grossmüller - 49., 55. a 63. Boateng, 83. Yepes.

Cagliari - Neapol 0:0

Inter Milán - Chievo Verona 1:0 (1:0)
Branka: 34. Motta.

Český záložník hostů Kamil Vacek nastoupil v základní sestavě, dostal žlutou kartu a v 78. minutě byl střídán.

Udine - Novara 3:0 (2:0)
Branky: 33. a 49. Di Natale, 39. Domizzi.

Parma - Atalanta Bergamo 1:2 (0:0)
Branky: 80. Valdes - 55. a 58. Moralez.

AS Řím - Palermo 1:0 (1:0)
Branka: 8. Lamela.

Siena - Cesena 2:0 (1:0)
Branky: 9. Gonzalez, 53. Calaio.