Dynamo si v eFotbal aréně pohlídalo postup, Žižkov končí

[tag]ONDRÁŠOVKA CUP[/tag] Dynamo České Budějovice proniklo mezi posledních osm celků tuzemského poháru, když v odvetném souboji remizovalo na půdě Viktorie Žižkov 1:1. První utkání Jihočeši doma vyhráli 1:0, k postupu jim tak stačil středeční remízový výsledek.

V souboji dvou celků z nejvyšší soutěže se před mizivou návštěvou začalo lépe dařit Žižkovu. Viktoria vedla od 19. minuty kdy Folprechtovu ránu zastavilo jen břevno a z přesné dorážky poslal domácí tým do vedení Bořil. Žižkov měl hlavně v první půli převahu i další šance, žádné ale nedokázal přetavit v druhý gól.

Z postupu se ale nakonec radovali Jihočeši. Akci Sandra a následný centr brazilského záložníka z levé strany proměnil ve vyrovnání patnáct minut před koncem útočník Ondrášek. Jeho branka znamenala v součtu s výhrou Budějovic 1:0 z domácího utkání postup do jarního čtvrtfinále Ondrášovka Cupu.

Ondrášovka Cup, odveta osmifinále:

FK Viktoria Žižkov - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 19. Bořil - 75. Ondrášek. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kocián. ŽK: Slodowy - Němec. Diváci: 653. První zápas: 0:1, do čtvrtfinále postupují České Budějovice.

FK Viktoria Žižkov: Vaclík - Slodowy, T. Procházka, Peciar, Starý - Bartl (76. Sivrič), Folprecht, Bořil, Súkenník, Mach (80. Radosavljevič) - Kalod (82. Musiol). Trenér: Martin Pulpit.

SK Dynamo České Budějovice: Delač - Čirkin, Lengyel, Brezinský (57. Simič), Machovec - Klesa, Otepka, Javorek, Sandro (88. Petráň) - Ondrášek, Stráský (69. Němec). Trenér: František Cipro.