Strakova léčba Slavie se promítla i do sestavy kola

Nezaujatý fanoušek si ve 12. ligovém kole musel přijít na své. K vidění byla spousta branek, nechyběly překvapivé výsledky ani krásné akce. Plzeňské Viktorii vyšla na výbornou generálka před duelem Ligy mistrů proti Barceloně, Slavia poprvé v letošní sezóně vyhrála venku a Sparta doma opět propadla. Bohužel ideální sestava kola není nafukovací, a proto se do ní nevešli všichni, kterým se právě skončené kolo vydařilo.

O pětigólový příděl do sítě Hradce Králové se postaral úřadující mistr z Plzně. Již po jedenácti minutách vstřelil důležitou první branku po vynikající práci spoluhráčů obránce Čišovský a dal tak utkání jasný ráz. Na další branky se však překvapivě čekalo až do druhého poločasu, stálo to však za to. Během dvaceti minut musel hostující gólman Koubek lovit míč ze své sítě hned čtyřikrát. Vše začal přesnou ranou k tyči Bakoš.

Pak přišla velká chvíle hbitého Petrželi, jenž nezapomenutelným sólem takřka přes celé hřiště, při kterém si poradil s několika bránícími protihráči i nakonec i s gólmanem, rozjásal ochozy. V 69. minutě si v tísni místo odkopu vstřelil vlastní branku Fukal a dílo zkázy dokonal svým šestým letošním ligovým gólem technickým obloučkem za záda gólmana opět Bakoš.

Trojici hráčů v ideální sestavě kola podle serveru eFotbal.cz má i Mladá Boleslav, která využila slabších výkonů pražské Sparty a na Letné ji smetla jasně 3:0. Velmi dobrým výkonem se prezentovala obrana hostujícího celku, která toho domácím příliš nedovolila a pomohla gólmanovi udržet čisté konto.

O ofenzívu se pak staral především ex-sparťan Marek Kulič. Ten mohl skóre utkání otevřít již v úvodu. Po výtečné Ščukově přihrávce si snadno poradil s nevýrazným Jarošíkem a vystřelil, letenský stoper však na poslední chvíli stihl jeho pokus alespoň ztlumit, za což mu mohl být Švenger vděčný. Radost z gólu si tak Kulič mohl užít až dvě minuty před přestávkou, když po Štohanzlově přihrávce z voleje napálil míč, který s pomocí hrudi Zápotočného skončil v síti. Druhý přesný zásah, který znamenal konečnou úpravu skóre na 3:0, si nechal na 71. minutu. To opět využil nedůraznosti domácích a s přehledem poslal míč mezi tři tyče.

Slavia jela na půdu neoblíbeného Slovácka povzbuzená výhrou nad Českými Budějovicemi, tušila však, že ji nečeká lehký úkol. V posledních devíti letech totiž domu ani jednou nejela se třemi body a ani letošní statistika venkovních duelů Strakově družině příliš optimismu nedávala, doposud totiž venku sešívaní uhráli jen jednu remízu. Zlomit tyto dvě nelichotivé série pomohl již po čtyřech minutách po rychlé akci středem hřiště, přihrávce Blažka a přesné trefě k levé tyči Petr Janda. Za deset minut to bylo již o dvě branky. Střílenou přihrávku poslal do vápna aktivní Trubila, na šestnáctce si balón zpracoval Blažek a střelou z otočky zaznamenal svou první letošní trefu.

V třetí brance sešívaných měli opět prsty staří známí. Rozehrávku domácích vystihl Blažek, posunul míč na nabíhajícího Trubilu, jehož přihrávka našla volného, avšak v ofsajdu postaveného Jandu, jenž se nemýlil. Rozhodčí však tento prohřešek nepostřehl a gól uznal.

V ideální jedenáctce kola nemůže chybět ani liberecký Breznaník, kterému začíná být česká liga pomalu malá. Severočeský středopolař otevřel po snadné dorážce skóre duelu v eFotbal aréně proti domácímu Žižkovu. V 67. minutě byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Štajner. Svou druhou trefu si Breznaník nechal na závěr duelu, kdy po bleskové akci po ubráněném rohovém kopu přesně hlavou zakončil Šuralův centr.

Sestava kola podle serveru eFotbal.cz: Grigar (Teplice) – Šírl (Mladá Boleslav), Rolko (Mladá Boleslav), Čišovský (Plzeň), Lengyel (České Budějovice) – Petržela (Plzeň), Janda (Slavia), Breznaník (Liberec), Blažek (Slavia) – Bakoš (Plzeň), Kulič (Mladá Boleslav).