Jablonci návrat Lafaty nepomohl, pod lízátky se gól neslavil

Hradec Králové remizoval v předehrávce 13. kola nejvyšší soutěže doma s Jabloncem nerozhodně 0:0. Východočeši zahodili v pátečním utkání několik stoprocentních šancí a přestože byli aktivnějším celkem, museli se spokojit pouze s dělbou bodů.

"Votroci" měli za sebou sérii tří nepovedených zápasů, ve kterých vyšli bodově naprázdno a inkasovali sedm gólů. Do pátečního zápasu proti silnému Jablonci udělal trenér Kotal několik změn v sestavě a to se pozitivně projevilo na výkonu. Hradec v prvních dvaceti minutách soupeře přehrával v záloze a především v krajních prostorech.

Východočeši si vytvořili několik příležitostí, ale všechny závary vyřešila jablonecká obrana či její brankář Špit. Ten se poprvé zaskvěl v 7. minutě proti nebezpečné hlavičce Fukala, ještě lépe si však vedl po půl hodině hry, kdy ve stoprocentní šanci tváří v tvář vychytal Fischera. Jablonec do té doby zahrozil jen přímým kopem Pitáka, který ale na druhé straně se štěstím lapil gólman Lindr. Hosté drželi bezbrankový výsledek jen díky svému brankáři. Špit ve 37. minutě chytil další tutovku Hradce, tentokrát vytáhl reflexivní zákrok proti dorážce Štěpána, který zakončoval pěknou kombinační akci domácích.

Po změně stran se jablonecký tým vyrovnal domácím v agresivitě, osobních soubojích, i začal lépe kombinovat. Hra se často přelévala z jedné strany na druhou a s přibývajícími minutami bylo jasné, že o vítězi může rozhodnout jediný gól. Ten mohl vstřelit v 74. minutě domácí Pavel Černý, který šel téměř od půlící čáry sám na Špita, jenže zkušený brankář mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a následnou střelu hradeckého útočníka vyrazil. V jabloneckém dresu byl nejvíce vidět záložník Piták, jeho pokus přes hlavu čtvrt hodiny před koncem si však gólman Lindr pohlídal.

Žádná branka nakonec v zápase nepadla, oba celky si tak rozdělily po jednom bodu. Domácí tým zůstává na 12. místě tabulky, Jablonec je čtvrtý.