V Plzni rozhodl druhý poločas

Čtyřbrankový příděl nadělili, stejně jako Letohradu v minulém kole, mladí Viktoriáni také tuto neděli Karlovým Varům. Ty dokázaly tlaku odolávat pouze první poločas.

Viktoriáni vstoupili do zápasu aktivně a po deseti minutách poprvé zahrozili. Stalo se tak po střele Hrošovského z deseti metrů, míč však skončil v náručí gólmana Bertelmana. O dvě minuty později se po průniku Hoffmanna a střele Štípka dostal odražený míč k volnému Mandulovi, který hlavou otevřel skore -1:0. Ve 20. minutě pálil nebezpečně Sladký. Střela Hoffmanna ve 26. minutě nenašla cestu za záda hostujícího gólmana. Sedm minut před koncem první části orazítkoval břevno svatyně Bertelmana domácí Sladký.

I druhý poločas nabízel podobný obraz hry, v níž dominovali domácí fotbalisté. Po hodině hry se před hostujícím brankářem ocitl osamocený Končal, ale nezakončil přesně. V 62. minutě našel Mandula uličkou Sladkého a ten zvýšil na 2:0. Tlak Viktorie sílil a třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 67. minutě se po kombinační akci prosadil Hrošovský - 3:0. Definitivní tečku za utkáním udělal v 76. minutě střídající Kůžel, když obešel čtyři hráče Karlových Varů a střelou do šibenice zakončil pohlednou akci – 4:0.

„I dnes můžeme být spokojeni. Dokázali jsme navázat na výkony z předcházejících zápasů a po zásluze vyhrát. Potěšující je i to, že si dokážeme nejen vytvořit řadu příležitostí, ale také je gólově zakončit,“ hodnotil zápas na webu Plzně asistent trenéra Martin Lepeška. V utkání se představil dorostenec z U19 – Matěj Končal. „Ve svém prvním startu předvedl, především ve druhém poločasu, kde jsou jeho přednosti. Premiérový start mohl okořenit i gólově,“ dodal kouč na adresu nováčka.

Sestava Plzeň B: Daněk - Hrubý, Štefl, Libotovský, Beránek - Hrošovský, Sladký, Hoffmann (79. Prais) - Štípek, Mandula (69. Dvořák), Končal (60. Kůžel)

Sestava 1.FC Karlovy Vary: Bertelman - Kura, Šmrha, Hrubý L., Jankovský, Javorský, Němec, Prückner (39. Benda), Nerad, Vu (63. Staněk), Šilhan (63. Kouba).

FC Viktoria Plzeň B - 1.FC Karlovy Vary 4 : 0