Veterán Hartig byl svědkem velkého obratu Slovanu Bratislava

Část vloženého 16. kola v Corgoň lize je odehrána. Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse potvrdili roli favorita, byť na domácí půdě s Banskou Bystricou prohrávali již o dvě branky. Účastník Evropské ligy nakonec výsledek otočil a díky brance z 92. minuty zvítězil 3:2.

Slovan se díky vydřeným třem bodům dotáhl na Žilinu, která však má odehráno o jeden zápas méně. Na čele tabulky zůstává Spartak Trnava, kterou vede od léta český kouč Pavel Hoftych.

Slovenská liga, 16. kolo - středeční výsledky

Dunajská Streda - Nitra 0:2 (0:1)
Branky: 42. I. Hodúr z pen., 61. Šimonek.

Čeští fotbalisté David Helísek na postu pravého obránce a Jíří Kabele jako levý záložník odehráli za Dunajskou Stredu celý zápas, útočník Lukáš Matúš nastoupil za domácí v 66. minutě. Za Nitru odehrál celý zápas na místě pravého obránce český obránce Petr Kaspřák.

Prešov - Zlaté Moravce 0:1 (0:0)
Branka: 76. Pavol Majerník.

Český brankář Jakub Diviš odchytal za Prešov celý zápas, stejně jako český levý obránce Jan Krob, ten viděl žlutou kartu. Český útočník Libor Žůrek nastoupil za Prešov v 79. minutě. Český záložník Martin Hruška nastoupil v základní sestavě Zlatých Moravců a v 87. minutě byl střídán.

Košice - Ružomberok 1:1 (1:0)
Branky: 3. Šinglár - 52. Masaryk.

Český fotbalista Jiří Skalák odehrál na místě pravého obránce Ružomberoku celý zápas.

Slovan Bratislava - Banská Bystrica 3:2 (0:1)
Branky: 65. a 90.+2. Halenár (první z pen.), 67. Guédé - 38. a 58. Jakubko.

Český záložník Ivo Táborský nastoupil za domácí ve 46. minutě, český útočník Lukáš Hartig šel na hřiště v barvách Slovanu v 74. minutě.