Fanoušci donutili Kuckův tým svléct dresy, Itálie je zděšená

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Italský klub FC Janov utržil v nedělním zápase Serie A velkou ostudu, když Sienně doma podlehl 1:4. Mnohem větší pohoršení ale budí tamní fanoušci, kteří duel na 45 minut přerušili a hráče pak otevřeně zostudili.

V úvodu druhého poločasu, když už Janov prohrával 0:4, začali diváci házet na hřiště světlice, snažili se dostat přes bariéry na plochu a vyvolat bitku s bezpečnostní službou, což se jim i podařilo. Zápas musel být na 45 minut přerušen. Vrchol všeho nastal ovšem ve chvíli, kdy si od hráčů Janova vynutili gesto pokání svlečením dresů a skandováním, že si je nezaslouží oblékat.

Většina fotbalistů poslechla a dala dresy kapitánovi Marcu Rossimu, pouze útočník Giuseppe Scully hned odmítl a snažil se s diváky vyjednávat. V duelu se nakonec pokračovalo, Janovští se však už zmohli jen na čestný úspěch, i ten šel na konto hostujícího Cristiana Del Grossa, který si dal vlastní gól. Do 77. minuty byl na trávníku i slovenský reprezentant ve službách Janova a bývalý sparťan Juraj Kucka.

Dalšího vítězství dosáhli příznivci Janova v pondělí, kdy vedení klubu odvolalo trenéra Alberta Malesaniho. V závěrečných pěti duelech sezony povede mužstvo Luigi De Canio.

Janovská fanouškovská "diktatura" nezůstala v Itálii bez odezvy. Prezident národního olympijského výboru Giovanni Petrucci prohlásil, že situace na fotbalových stadionech už překročila meze, zpoza kterých není návratu.

"Toto musí rychle skončit, podobné případy škodí pověsti italského fotbalu," reagoval italský trenér Paris St. Germain Carlo Ancelotti. Kritiku si vysloužil zejména majitel FC Janov Enrico Preziosi, jenž zjevně hráče nabádal, aby uposlechli přání tvrdého jádra fanoušků.

FC Janov byl na začátku sezony na předních příčkách tabulky, nyní mu patří 17. místo. Naposledy zvítězil 5. února, od té doby z 12 zápasů hned polovinu prohrál a ve zbývajících duelech remizoval.