Waregem rozstřílel ve Vídni Austrii

Varování vyslali hráči belgického Waregemu pražské Spartě, když dnes v úvodním duelu skupiny F druhého kola Poháru UEFA překvapivě snadno zvítězili na hřišti Austrie Vídeň 4:1. Největší měrou se na výhře podílel kanonýr Matthys, který zaznamenal hattrick.

Šestnáctý tým belgické ligy sice prohrával po Lasnikově trefě, na kterou přihrál český fotbalista Štěpán Vachoušek, hrající celé utkání na postu útočníka, ale Matthys brzy odpověděl a po změně stran zaúřadoval ještě dvakrát. Příští soupeř Sparty tak má první tři body.

Panathinaikos si ve skupině G, do které patří také Mladá Boleslav, poradil s Hapoelem Tel Aviv a zvítězil 2:0. Domácí, kteří nastoupili v nejsilnější sestavě, zužitkovali svou převahu až ve druhém poločase. Hlavní zásluhu na tom měl argentinský záložník Romero, po jehož centru si dal Izraelec Chen vlastní branku. O chvíli později se Romero prosadil sám, když zamířil přesně svou silnější levačkou. Ovací od fanoušků se však nedočkal, jelikož kvůli nepokojům při minulém utkání měli diváci od vedení UEFA vstup do hlediště zakázán.

V dalším utkání skupiny G neposlal trenér Paris St. Germain Guy Lacombe od první minuty na trávník v Bukurešti proti domácímu Rapidu hned několik opor. Jen na lavičku usedli portugalský kanonýr Pauleta, Cissé či Rothen, ale ve středu obrany nechyběl český reprezentant David Rozehnal. Ten sice pomohl udržet čisté konto, ovšem ani francouzský tým branku nevstřelil a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

Nizozemský Alkmaar v "liberecké" skupině C přehrál portugalskou Bragu 3:0 zásluhou Gruzínce Arveladzeho, jeho náhradníka Koevermanse a obránce Schaarse. Braga, příští soupeř Liberce, se příliš neprosadila, když sice více držela míč, ale nedostávala se ke střelám.

Všechny tři týmy z anglické ligy si v úvodu 2. kola připsali po třech bodech. Blackburn otočil zápas s Wislou Krakov, když si nejprve ke svým dvaatřicátým narozeninám dal dárek v podobě branky Savage a tři minuty před koncem vystřelil vítězství Bentley.

Přemožitel Slavie z prvního kola Tottenham Hotspur již zřejmě zažehnal střeleckou krizi a zvítězil v Istanbulu nad Besiktasem 2:0. O úspěšném vstupu do bojů ve skupině B na horké turecké půdě rozhodl svou první trefou v barvách "Kohoutů" egyptský záložník Husam Ghalí, který původně pro svalové potíže neměl hrát. Po hodině hry se pak prosadil i bulharský kanonýr Berbatov. Český brankář Radek Černý opět odseděl zápas na lavičce náhradníků Tottenhamu.

Tureckého soupeře měl také Newcastle a i on zvítězil, když porazil Fenerbahce 1:0. Istanbulský celek dlouho odolával tlaku Newcastlu United, ale nakonec v 79. minutě kapituloval po střele francouzského hráče Sibierského.

Vítězství zaznamenal i další tým z britských ostrovů. Skotský Glasgow Rangers uspěl na hřišti Livorna především díky divoké devítiminutovce z prvního poločase. Nejprve se trefil hostující Adam a za další tři minuty zvýšil na dvoubrankový rozdíl z pokutového kopu Boyd. Stejnou standardní situaci za chvíli zahrávalo Livorno a Lucarelli snížil. Jenže neuběhly ani dvě minuty a Rangers, kterým chyběl zraněný Sionko, vedli už 3:1 zásluhou Nova. Domácí se pak prosadili až v nastavení, když druhou branku v utkání zaznamenal Lucarelli, a prohráli 2:3.

Výsledky:

Skupina A:
Livorno - Glasgow Rangers 2:3 (1:3)
Branky: 33. z pen. a 90. Lucarelli - 27. Adam, 30. Boyd z pen., 35. Novo.

Maccabi Haifa - Auxerre 3:1 (1:1)
Branky: 13. Masudi, 55. Bokoli, 57. Colautti - 29. Niculae. ČK: 65. Grichting (Auxerre).