Pardubice krizi zažehnaly,odnesly to Vary

V sobotním deštivém dopoledni se Pod Vinicí ukázaly staré dobré Pardubice, jejich kombinační hra, spousta šancí a pět gólů, které jsou ještě pro lázeňského soupeře z Karlových Varů velmi milosrdné. Po středeční výhře 0:3 na Vltavíně, je zřejmé, že je krátkodobá výsledková krize zažehnána a zbývajících pět kol soutěže budou pardubičtí bojovat o udržení druhé příčky.

Hosté přijeli na Teslu až 20 minut před výkopem, jenž se tak o chvilku zdržel a bylo zřejmé, že toho domácí hráči budou chtít využít. A to se potvrdilo, když úvodní tlak zakončil již v páté minutě po rohu V. Kakrda gólovou střelou z deseti metrů po odraženém míči - 1:0. I nadále se hrálo dle domácích not, až přišla 22. minuta a krásná kombinační akce po ose Tischler - Řezníček - Přibyl, jehož centrovaný míč uklidil nechytatelně od tyče do vlastní branky hostující Šaloun - 2:0. Ve 28. minutě V. Kakrda vysunul do levého křídla Javůrka, ale na jeho ideální přihrávku se tentokrát nikdo z domácích, ani hostů nedostal. Ve 35. minutě střílel Řezníček a Četverik s námahou vytlačil mokrý míč na roh. Ve 40. minutě se k zakončení dostal Javůrek, ale jeho střela byla zblokována Šalounem na roh. Minutu před přestávkou se k trestnému kopu postavil Jeřábek a Četverik vyrazil na roh. Po jeho rozehrání karlovarský brankář lapil i hlavičku Přibyla.

Do druhé půle domácí celek vstoupil stejně aktivně a hned ve 47. minutě střídající Dittrich překonal Četverika, ale gól neplatil pro ofsajd. Za minutu V. Kakrda vysunul Petruse, ten se probil do koncovky, ale mířil těsně vedle. V 52. minutě domácí zatlačili hosty do jejich pokutového území, ale poslední přízemní střela Dittricha jen olízla tyč branky z vnější strany. Tlak domácích byl v té chvíli opravdu drtivý, do vápna létal jeden míč za druhým, ale uklidňující třetí gól stále nepřicházel. Až v 70. minutě se do koncovky dostal kanonýr Petrus a propálil Četverika - 3:0. V 75. minutě si na ideální přihrávku od Petruse naběhl Javůrek a obstřelil Četverika počtvrté - 4:0. V 79. minutě pak okénka v obraně hostů využil Dittrich a chytrým lobem upravil na konečných 5:0. I v posledních deseti minutách měli pardubičtí ještě několik příležitostí, ale další branku již nepřidali, což však již nic nezměnilo na vysoké výhře. Brankář Martin Shejbal udržel podvanácté čisté konto a David Petrus je s 19 góly zatím nejlepší střelcem třetí ligy.

Sestava Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Norek - V. Kakrda (55. Hundák), Řezníček (71. Kudrna), Jeřábek, Javůrek - Petrus, Brychta (46. Dittrich). Trenér: Svědík.

Sestava Karlovy Vary: Četverik - Šaloun (76. Hucl), Tůma, Staněk (81. Vu), Jankovský - Tuhela (60. Němec), Vrtělka, Šmrha, Bereczký - Nerad, Hrubý.