Sparta skolila Kluž, Liberec přetlačil Nitru, Dukla ovládla derby

Pražská Sparta si v prvním přípravném duelu během rakouského soustředění poradila s rumunským mistrem CFR Kluž 1:0, když o výsledku rozhodl po hodině hry střídající Pavel Kadeřábek, jenž po půli nahradil Přikryla.

Nový trenér letenského celku Vítězslav Lavička vyzkoušel ve druhém poločase španělského beka Pabla Gila z béčka Realu Madrid.

Sparta do utkání vstoupila dobře a prvních dvacet minut měla mírnou převahu, žádnou šanci si ale nevytvořila. Mohl proto přijít trest, jenže fotbalisté Kluže v koncovce selhali, během několika vteřin nastřelili tyč a břevno.

O poločase Sparta dvakrát vystřídala a na hřiště se podíval Pablo Gil. Obránce Realu Madrid, který je mistrem Evropy do 19 let, nahradil Vlastimila Vidličku.

Jediná branka utkání padla po hodině hry. Úspěšní byli sparťané, kteří zužitkovali územní převahu. Na konci rychlé akce, kterou založil gólman Vaclík, byl Pavel Kadeřábek. Záložník technickou střelou přeloboval brankáře Felguierase.

"Dostal jsem od Marka Matějovského krásný balon. Pomohl mi také Jirka Skalák tím, že odtáhl svého hráče, čímž jsem měl proti sobě jen jednoho soupeře a měl jsem dostatek manévrovacího prostoru. Věděl jsem hned, že to chci zakončit a nepřihrávat pod sebe nebo něco podobného,“ popisoval situaci před gólem mladý technik.

Cestu míče do branky už ovšem nezaznamenal: "Vůbec jsem neviděl, jak reagoval brankář, jestli náhodou na míč nedosáhl, protože jsem byl v otočce a hlavu jsem měl na druhou stranu. Pak jsem jen slyšel, jak se kluci radovali,“ doplnil talentovaný záložník.

Další zápas pražského celku je na programu v pátěk 29. června od 19:30 v rakouském St. Florianu, kde se utká s BW Linz.

Přípravný zápas:

AC Sparta Praha - CFR Kluž 1:0 (0:0)
Branka: 63. Kadeřábek.

Sestava AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička (46. Gil), Jarošík, Zápotočný (65. Grajciar), Pamič - Přikryl (46. Kadeřábek), Hušbauer, Holek, Matějovský, Krejčí (81. Podaný) - Skalák (65. Kerič).

Mistrovský Liberec přetlačil Nitru

Úřadující mistři z Liberce vyhráli ve středečním přípravném utkání nad Nitrou 3:2. Jednou se prosadil ukrajinský záložník Jevgen Morozenko, který v minulém týdnu podepsal s českým mistrem roční kontrakt.

FC Slovan Liberec - FC Nitra 3:2 (2:0)
Branky: 26. Hadačšok, 39. Šural, 83. Morozenko - 73. Šimonek, 78. Moravčík.

Sestava FC Slovan Liberec: Bičík (46. Hauzr) - Karisik, Nezmar (46. Kelič), Tóth, Fleišman (67. Bosančič) - Šural (46. Rilke), Buletin (46. Morozenko), Vácha (46. Janů), Bosančič (46. Jan Blažek) - Štajner, Hadasčok (70. Musiol).

Olomouc se rozešla se Slovanem smírně

Hráči Olomouce remizovali ve středečním přípravném utkání se Slovanem Bratislava 1:1. Další přípravný zápas hraje Sigma v sobotu proti Trnavě od 11 hodin v Újezdci-Uherském Brodě.

SK Sigma Olomouc - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Branky: 40. Doležal - 66. Szarka.

Sestava SK Sigma Olomouc: Zlámal - Janotka (61. Koutný), Dreksa (46. Weverson), Golban (61. Škerle), Vepřek (61. Hála) - Hořava (61. Šindelář), Rossi (46. Pospíšil), Ordoš (46. Tomeček) - J. Petr (46. Varadi), Doležal (46. Heinz), M. Hubník (46. Vašíček).

Boleslav dala pět branek Táborsku

Mužstvo Mladé Boleslavi porazilo ve středečním přípravném utkání druholigové Táborsko. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka se výrazně prosadili ve druhé půli, v níž čtyřikrát skórovali, dvakrát se trefil Ivo Táborský.

FK Mladá Boleslav - FC MAS Táborsko 5:0 (1:0)
Branky: 54. a 57. z pen. Táborský, 11. M. Sedláček, 48. Chramosta, 87. Kúdela.

Sestava FK Mladá Boleslav - I. poločas: Hankič - Tvaroha, Johana, Zbrožek, Tvrdý - Brunclík, M. Sedláček - Kysela, Mehanovič, Bořil - Synek.
II. poločas: Šeda - Janíček, Rolko, Smejkal, Bořil - Kúdela, Ščuk - Táborský, Kulič, Sivrič - Chramosta.

Příbram přehrála druholigovou Vlašim

Tým Příbrami porazil ve středečním přípravném utkání druholigovou Vlašim 2:1. Svěřenci kouče Davida Vavrušky rozhodli devět minut před koncem, kdy se prosadil Milan Mišůn.

Do sestavy Příbrami se už nedostal brazilský defenzivní záložník Viacente, jehož test skončil. Naopak se k týmu připojil francouzský obránce Kevin Lafrance, který byl naposledy na Žižkově.

FC Graffin Vlašim - 1. FK Příbram 1:2 (0:1)
Branky: 70. Matějka - 20. Danoski, 81. Mišůn.

Sestava 1. FK Příbram - I. poločas: Hruška - P. Pilík, Hájovský, Lafrance, Divíšek - Mareš, T. Pilík, Koukal, Pleško - Danoski, Šlapák.
II. poločas: Brauneis - Macháček, Andrejevič, Lafrance, Mišůn - P. Pilík, Mojdl, T. Pilík, Djuketič - Dušek, Danoski.

Jablonec nastřílel do sítě Humpolce osm branek

Hráči Jablonce rozstříleli ve středečním přípravném utkání Humpolec 8:0. Svěřenci trenéra Václava Kotala se prosadili proti účastníkovi krajského přeboru především ve druhém poločase, v němž dali pět branek, po dvou trefách zaznamenali Tomáš Čížek a Milan Vukovič.

FK Humpolec - FK Baumit Jablonec 0:8 (0:3)
Branky: 71. a 87. Vukovič, 76. a 85. Čížek, 17. Třešňák, 29. Zoubele, 39. Jablonský, 62. Piták z pen.

Sestava FK Baumit Jablonec - I. poločas: Krásný - Eliáš (11. Jablonský), Kubista, Beneš, F. Novák - J. Valenta, Zoubele, Vaněk, Vukadinovič - Haurdič, Třešňák.
II. poločas: Valeš - J. Štochl, Zábojník, Jablonský - Kopic, Čížek, Loučka, Piták, Kovařík - Vošahlík, Vukovič.

Dukla přehrála v derby Bohemians 1905

Dukla Praha porazila ve středečním přípravném utkání druholigový celek Bohemians 1905 2:1. Svěřenci trenéra Luboše Kozla otočili výsledek ve druhém poločase, kdy se dvakrát trefil Vojtěch Přeučil.

Kouč Kozel měl při zápase k dispozici tři nové hráče, kteří přišli na Julisku na testy. V první půli nastoupili španělští fotbalisté Aicart a Ramera, druhý poločas odchytal brankář Šebek.

FK Dukla Praha - Bohemians 1905 2:1 (0:1)
Branky: 68. a 75. Přeučil - 24. Bartek.

Sestava FK Dukla Praha - I. poločas: F. Rada - Ramera, Vorel, Hell - Podrazký, Aicart, Ouedraogo - Berger, Chigou, Engelmann.
II. poločas: Šebek - P. Hašek, Borek, Božič, Vrzal - Tenkl, Přeučil, Hoffmann - Sklenář, Lietava, Svatonský. Trenér Kozel.

Jihlavští hráli s Žižkovem bez branek

Nováčci z Jihlavy, které vede František Komňacký, hráli ve středečním přípravném utkání s čerstvě druholigovou Viktorií Žižkov bez branek.

FC Vysočina Jihlava - FK Viktoria Žižkov 0:0

Sestava FC Vysočina Jihlava - I. poločas: Blažek - Gabriel, Filip, Štrbák, Šilinger - Kolčák, Karlík - Masopust, Koloušek, Vaculík - T. Sedláček.
II. poločas: J. Procházka - Obert, Tlustý, Kryštůfek, Gavrič - Jungr, Marek - Šandera, T. Kučera, Kosak - Mešanovič.

Slovácko si připsalo vítězství i porážku

Hráči Slovácka porazili v přípravě výběr Hodonínska 6:1, ve druhém středečním duelu však nestačili na Spartak Trnava, jemuž podlehli 2:4. V bráně slovenského vicemistra nastoupil Miroslav Filipko, který po sezoně opustil tým z Uherského Hradiště.

Přípravné zápasy:

Výběr Hodonínska - 1. FC Slovácko 1:6 (0:2)
Branky Slovácka: 11. Ondřejka, 28. Starý, 53. Čtvrtníček, 84. Jeleček, 87. Hlúpik, 90. Szmek.

Sestava 1. FC Slovácko: Melichárek - Jeleček, Košút (45. Szmek), Franta, Reiberk - Ondřejka, Starý, Perútka, Hlúpik - Čtvrtníček, Kristis.

1. FC Slovácko - FC Spartak Trnava 2:4 (1:1)
Branky: 44. M. Kovář, 56. J. Lukáš - 41. a 72. Pavelka, 66. Schranz, 85. Ciprys-

Sestava 1. FC Slovácko: Heča - Kubáň, Hoffmann, Mezlík, Kuncl - Kerbr (65.Šturma), Kordula (45.Daníček), Trávník (46. Volešák), Martykán (65. Trávník), Šturma (46. J. Lukáš) - M. Kovář.

České Budějovice porazily ázerbajdžánský Lankaran

Fotbalisté Dynama České Budějovice odčinili ve středu porážky s Žilinou a Kluží, když si na soustředění v Rakousku v utkání s ázerbajdžánským Chazarem Lankaran vyhráli 5:2.

SK Dynamo České Budějovice - Chazar Lankaran 5:2 (1:1)
Branky Českých Budějovic: 14. Benát, 50. Hudson, 63. P. Novák, 80. Řepka, 88. Klesa.

Sestava SK Dynamo České Budějovice: Daněk (58. Křížek) - Halama, Řepka, P. Novák - Klesa, Rakovan (70. Hovorka), Rýdel (78. Bakala), Otepka (79. Sláma), Benát (53. Němec), Markovič - Řezníček (46. Hudson).