Sparta si pohrála s Legií Varšava, Hradec přestřílel Slavii

Sparťané vyhráli v úterním přípravném zápase nad třetím týmem polské nejvyšší soutěže Legií Varšava vysoko 4:0.

Už v 9. minutě proměnil Pavelka penaltu nařízenou za faul gólmana Kuciaka na útočníka Keriče. Chvílí před půlí Letenští přidali druhou trefu. Vidlička si narazil vpravo míč s Přikrylem, centrem na hranici vápna našel Davida Pavelku, který skákající míč napálil do sítě - 2:0.

Po pauze sparťané využili rychlý brejk k navýšení skore. Grajciar po uličce od Holka přihrál před prázdnou branku Juharovi, který dopravil míč do sítě. V nastavení se prosadil opět střádající Juhar, když mu ideální pozici připravil další ze střídajících hráčů, Kweuke.

AC Sparta Praha - Legia Varšava 4:0 (2:0)
Branky: 9. z pen. a 36. Pavelka, 59. a 90+1. Juhar. Rozhodčí: Drachta. ŽK: Juhar, Polom, Skalák - Zukasik.

Sestava Sparty: Vaclík - Vidlička (46. Gil), Švejdík, Brabec, Hybš - Přikryl (46. Kadeřábek), Pavelka (52. Holek), Polom, Podaný (46. Juhar) - Grajciar (69. Kweuke) - Kerić (46. Skalák)

Hradec nasázel Slavii čtyři góly

"Votroci" z Hradce Králové vyhráli v úterý v přípravném utkání doma nad pražskou Slavií 4:2. V dresu vítězů se dvakrát trefil Harba, za poražené skórovali Frejlach s Milutinovičem.

FK Hradec Králové - SK Slavia Praha 4:2 (2:0)
Branky: 45. a 54. Harba, 30. Štěpán, 55. Klapka - 48. Frejlach z pen., 80. Milutinovič.

FK Hradec Králové: Lindr - Holeš (46. Plašil), Fukal (46. Hochmeister), Šisler, Poděbradský (46. Zelený) - Schwarz (46. Strnad), Klapka, Malinský (65. Voltr), Štěpán (75. Zejc) - Harba (69. Jedunov), Uškovič (46. Mrázek).
SK Slavia Praha:
1. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Petrák, Zmrhal - Koreš, Kisel, Hurka - Vlček.
2. poločas: Hrubeš - Dostál, Petrák, Hubáček, Tusjak - Jarolím, Zmrhal - Frejlach, Milutinović, Veselý - Škoda.

[img id="38549"]

Brno těsně podlehlo Zlatým Moravcům

Čerstvě prvoligoví hráči brněnské Zbrojovky nezvládli úterní přípravný duel se slovenským týmem Zlaté Moravce a prohráli 0:1. Jediný gól střetnutí vstřelil v 50. minutě Orávik.

Zlaté Moravce - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 50. Orávik.

Sestava Brna: Doležal (46. Petr) - Pašek, Kaufman, P. Buchta, R. Buchta (46. Husár) - Mezlík (60. Michna), Křeček (60. Šoljič), Zavadil (70. Vávra), Glaser (46. Lutonský) - Jurdík, Švancara (46. Nekuda).

Teplice nestačily na mužstvo ze třetí německé ligy

Tým Teplic nezvládl úterní přípravný zápas na hřišti ambiciózního týmu Halle ze třetí německé ligy, když soupeři podlehl 0:2. Trefili se Shala s Ruprechtem.

Už v sobotu čekají na Teplické další dva zápasy v rámci tradičního turnaje v Nové Včelnici, po kterém bude následovat soustředění v Rakousku.

Halle - Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 58. Shala, 70. Ruprecht z pen.

Sestava Teplic:
I. poločas: Slavík - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec - Jursa, Ljevakovič - Dolejš, Jindráček, Veverka - Mahmutovič.
II. poločas: Slavík - Ježdík, Hošek, Jablonský, Chovanec (70. Krátký) - Čajič, Matula - Vůch, Melunovič, Moulis - Mahmutovič (70. Mujagič).