Plzeň si poradila s mistrem Rumunska zejména díky první půli

Hráči Viktorie Plzeň mají za sebou úspěšný první přípravný zápas v rámci letního soustředění v Rakousku. Rumunského mistra Kluž porazili jasně 3:1, o vítězi bylo jasno už po první půli, kterou Západočeši ovládli 3:0.

Viktoria nastoupila s Petrem Bolkem v bráně. První střelu vyslali rumunští fotbalisté, ale plzeňský gólman střelu s přehledem kryl. Ve 3. minutě nejprve pálil Pavel Horváth, střelu vrátila obrana hostí nazpět, míč se dostal k Davidu Limberskému, na jehož přízemní střelu k levé tyči gólman Kluže nedosáhl – 1:0.

Poté se ve výhodné pozici ocitl arménský záložník Malakyan, ale nezakončil přesně. Ve 13. minutě, po rozehraném trestném kopu Horvátha, střílel levačkou Malakyan, gólman Felmeiras střelu kryl. V 18. minutě stálo při Viktorii štěstí, když Muresan orazítkoval břevno. Hned z protiútoku se po individuální akci prosadil Michal Ďuriš, který zvyšoval na 2:0.

Další slibnou příležitost pro Ďuriše připravil o tři minuty později František Rajtoral, slovenský útočník ale nezakončil. Bez gólového efektu pálil z dálky ve 23. minutě Daniel Kolář. Následně zahrávala Kluž rohový kop, při kterém se vyznamenal Petr Bolek, když kryl nebezpečnou hlavičku Sougoua. Stejně tak si plzeňský gólman poradil se standardní situací ve 40. minutě. O dvě minuty později naservíroval Kolář míč na Michala Ďuriše, ten poslal míč z hranice vápna ale pouze do spojnice. Odražený míč se dostal k Daridovi, a ten zvýšil na 3:0.

V úvodu druhé části, do které provedl plzeňský trenér hned několik změn, se ve výhodné pozici ocitl Michal Ďuriš, ale gólman jeho úmysl vystihl. Na druhé straně pálil nebezpečně levačkou Muresan, ale on, ani několik následných standardních situací, vážněji plzeňskou branku neohrozilo. V 61. minutě zahrával Horváth, po faulu na Filla, trestný kop z pětadvaceti metrů. Míč poslal přímo na branku, ale brankář Kluže byl ve střehu. V 68. minutě zastavil dobře rozvíjející akci Kapetanose Václav Procházka.

V poslední dvacetiminutovce si přeci jen Kluž vynutila převahu, ale její akce většinou troskotaly na plzeňské obraně. V 82. minutě zahrozila Viktoria po rychlém brejku Radka Šírla, tomu ale na poslední chvíli míč ukopl jeden z vracejících se zadáků. V samém závěru se Kluž přeci jen branky dočkala, když Ronny snižoval do prázdné brány.

Další zápas v rámci kempu čeká na svěřence trenéra Pavla Vrby v pondělí, kdy se v Salzburgu od 18 hodin utkají s FC Red Bull Salzburg, který v uplynulé sezoně získal rakouský double.

FC Viktoria Plzeň - CFR 1907 Cluj 3:1 (3:0)
Branky: 3. Limberský, 19. Ďuriš, 42. Darida – 88. Ronny

Viktoria: Bolek - Limberský (46.Šírl), Procházka, Čišovský (46.Ševinský), Rajtoral (58. Řezník) – Horváth (73. Štípek), Darida (58. Hora) - Fillo, Kolář (46.Bakoš), Malakjan – Ďuriš (58. Wágner). Trenér Pavel Vrba.