Plzeň dostala čtverku, autorem je rakouský mistr ze Salcburku

Hráči Viktorie Plzeň utrpěli na rakouském soustředění v Lieferingu nečekaně vysokou prohru s rakouským mistrem Red Bul Salcburk v poměru 1:4. Západočechy sice dostal do vedení už v 19. minutě Tomáš Wágner, domácí celek ale čtyřmi góly otočil skóre.

Ostrou zápasovou premiéru zažil v brance Západočechů gólman Matúš Kozáčik, ve stoperské dvojici nahradil Čišovského Ševinský a levá strana nastoupila ve složení Radek Šírl – Jakub Hora. Poslední změnou byl post hrotového útočníka, který ve čtvrtečním duelu obsadil Tomáš Wágner.

První zajímavý moment nabídla ostrá střela domácího Soriana těsně vedle pravé tyčky Kozáčikovy branky, jako první ale síť rozvlnili Západočeši. Po kombinaci na pravé straně si Wágner v šestnáctce narazil s Limberským a tvrdou křížnou střelou nedal švédskému brankáři Gustafssonovi ve službách rakouského celku šanci.

Po půlhodině však domácí během dvou minut skóre otočili. Nejprve se po zákroku Matúše Kozáčika pískala penalta. Tu sice slovenský gólman stačil Sorianovi vytěsnit na tyč, španělský záložník si však balon doběhl a nekompromisně zavěsil. O chvilku později se nádherně šajtlí opřel do balonu Hierländer a z dvaceti metrů trefil přesnou šibenici.

Do druhého poločasu poslal Pavel Vrba čtyři čerstvé hráče a Viktoria byla v úvodu výrazně aktivnější. Nadějné průniky Štípka a Ďuriše však úspěch nepřinesly a přišel trest na druhé straně. Po centru z pravé strany sice stačil proti střelám dvakrát zasáhnout Kozáčik, proti dorážce Brazilce Cristiana však již byl bezmocný . Šanci na snížení měl po hodině hry Ďuriš, z dorážky střely Daridy však trefil jen břevno. Do samostatného úniku poslal o chvíli později mladý středopolař také Davida Štípka, ten však z mírného úhlu branku netrefil. V samém závěru upravil domácí Douglas na konečných 4:1.

"Ukázalo se, že Salcburk je velmi zkušené a kvalitní mužstvo, které dnes dokázalo potrestat naše chyby. Výsledek je pro nás hodně krutý, neodpovídá obrazu hry," komentoval utkání trenér Pavel Vrba. "Je to stále však příprava. Teď se budeme soustředdit na utkání se Spartakem Moskva, které bude pro nás generálkou na zápasy Evropské ligy."

Přípravný zápas:

FC Red Bull Salcburk - FC Viktoria Plzeň 4:1 (2:1)
Branky: 31. z pen. Soriano, 33. Hierlander, 53. Cristiano, 90. Da Silva - 19. Wágner.

Sestava Viktorie Plzeň: Kozáčik – Limberský (46. Rajtoral), Ševinský, Procházka, Šírl – Darida (75. Končal), Horváth (65. Hrošovský) – Fillo (46. Štípek), Kolář (46. Ďuriš), Hora (65. Malakyan) – Wágner (46. Bakoš)

Sestava Salcburk: Gustafsson – Hierländer (75. Švento), Douglas, Ilsanker, Lazaro (78. Hinteregger) – Teigl (46. Klein), Soriano (60. Zarate), Lindgren (78. Sekagya), Savic (60. Jantscher) – Boghossian (46. Cristiano)