Plzeň nestačila na Spartak Moskva, Sparta udolala Chomutov

[tag]PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY[/tag] Mužstvo Viktorie Plzeň prohrálo ve čtvrtečním přípravném zápase hraném v rámci herního soustředění v Rakousku s ruským Spartakem Moskva 1:2.

Úvod utkání patřil ruskému celku. Spartak lépe kombinoval a držel míč na polovině Viktorie. Vyústěním územní převahy byla šance z dvanácté minuty, kdy se důrazný Emenike dostal do úniku, ale na gólmana Bolka nevyzrál. Po čtvrthodině sice vyrovnala Viktoria hru, ale brzy inkasovala. Zaváhání v plzeňské rozehrávce využil záložník Jano, jehož střelu sice ještě Bolek vyrazil, na dorážku Emenikeho však již byl krátký.

I přes nepříznivý stav byla aktivnějším týmem Viktorie. Darida a Procházka ještě se svými střelami neuspěli, deset minut před přestávkou ale se ale předvedl plzeňský kapitán Pavel Horváth a z 35 metrů překvapil gólmana ruského týmu.

Plzeňanům dodala branka další sebevědomí a slavného soka drželi před jeho pokutovým územím. Nejprve po akci Limberského a jeho stříleném centru scházelo Michalu Ďurišovi několik centimetrů k zakončení, vzápětí se po ukázkovém uvolnění Rajtorala slovenský útočník ke střele dostal a v akrobatické pozici trefil spojnici tyče a břevna.

Druhá polovina již tolik vzruchu nenabídla, přestože se oba týmy nadále snažily o ofenzivu. Při dvou střelách hráčů Spartaku podržel Viktorii Bolek, na druhé straně vystrašil gólmana Spartaku další dalekonosnou ranou Horváth. Po hodině hry se dostaly na hřiště čerstvé posily Zeman s Hejdou, první minuty v plzeňském dresu si připsal také Marek Hanousek.

Největší plzeňskou šanci na změnu skóre promarnil deset minut před koncem Bakoš, který neproměnil pokutový kop nařízený po faulu na Štípka. Výhru nakonec vybojoval pro ruský tým druhým zásahem urostlý Emenike, jenž se natlačil mezi plzeňské beky a střelou z hranice šestnáctky se trefil přesně k pravé tyči Bolkovy branky.

„Samozřejmě mě mrzí ten výsledek, který by především v momentě proměněné penalty vypadal úplně jinak. Nicméně těší mě, že jsme s takto kvalitním soupeřem odehráli velmi dobře utkání. S výjimkou úvodních patnácti minut, kdy jsme dopláceli na nekoncentrovaný vstup do zápasu, jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, v některých momentech jsme dokonce Spartak přehrávali,“ konstatoval trenér Pavel Vrba.

Plzeňský kouč se vyjádřil také k možné základní sestavě, která vyběhne za týden na trávník v Tbilisi. „Bude samozřejmě hodně vycházet z této sestavy v první půli, nicméně jedna nebo dvě změny nejde vyloučit. Čeká nás ještě týden, na zápas se připravíme podle nejlepšího svědomí,“ zakončil Vrba.

V sestavě ruského týmu odehrál celý zápas český obránce Marek Suchý.

FC Viktoria Plzeň – Spartak Moskva 1:2 (1:1)
Branky: 35. Horváth – 17. a 83. Emenike
FC Viktoria Plzeň: Bolek – Rajtoral (60. Řezník), Ševinský (60. Hejda), Procházka, Limberský – Darida (78. Wágner), Horváth (60. Hanousek) – Fillo (70. Štípek), Kolář (70. Hora), Malakyan (60. Zeman) – Ďuriš (60. Bakoš). Trenér Pavel Vrba.

Sparta zdolala těsně třetiligový Chomutov

Hráči Sparty vyhráli ve čtvrtečním přípravném zápase nad třetiligovým Chomutovem 1:0, když vítězný gól Letenských vstřelil už v 8. minutě útočník Leonard Kweuke. Podrobnosti zveřejnily internetové stránky Sparty Praha.

Sparťané si vytvořili na nově otevřeném chomutovském stadionu celou řadu šancí, ale gólově se prosadili jen jednou. Už v osmé minutě se mezi střelce zapsal po centru Kadeřábka útočník Kweuke. Pražané svůj náskok nezvýraznili a v úplném závěru je musel podržet výtečným zákrokem gólman Vaclík. Díky němu Sparta vyhrála 1:0.

FC Chomutov - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 8. Kweuke.
Sestava Sparty: Vaclík - Gil (60. Vidlička), Jarošík (46. Zápotočný), Švejdík (46. Polom), Pamić (71. Hybš) - Kadeřábek (46. Hušbauer), Matějovský (46. Grajciar), Holek (46. Kadlec), Krejčí - Skalák - Kweuke (60. Kerič). Trenér Vítězslav Lavička

[img id="38653"]

Tým Českých Budějovic podlehl Ingolstadtu

Celek Českých Budějovic prohrál ve čtvrtečním přípravném utkání v rakouském Altenfeldenu s německým týmem FC Ingolstadt 04 0:2, když inkasovali ve druhém poločase. V sobotu čeká Jihočechy turnaj v Hluboké nad Vltavou.

SK Dynamo České Budějovice - FC Ingolstadt 04 0:2 (0:0)
Branky: 63. Haas, 76. Krasmüller.
Sestava SK Dynamo České Budějovice: Daněk (46. Křížek) - Riegel (46. Novák), Řepka (46. Halama), Lengyel, Hanzlík - Klesa (46. Hudson), Rýdel, Rakovan, Otepka (46. Zeba), Sandro (46. F. Němec) - Markovič (46. Řezníček).

Příbram neproměnila penaltu a s Ahlenem remizovala

Příbrami uhrála ve čtvrtek v prvním přípravném utkání na soustředění s německým celkem RW Ahlen bezbrankovou remízu. V 55. minutě neproměnil Pavel Pilík pokutový kop.

RW Ahlen - 1. FK Příbram 0:0
Sestava 1. FK Příbram - I. poločas: Hruška - Štochl, Hájovský, Kvída, Divíšek - Mareš, Lafrance, T. Pilík, Trapp - Perez, Šlapák.
II. poločas: Rondzik - P. Pilík, Hájovský, Kvída, Mišůn - Řezáč, Trapp, Lafrance, Danoski - Kanu, Krbeček.

Sigma musela s Pandurií dohánět dvougólově manko

Olomouc remizovala ve čtvrtečním přípravném zápase na soutředění v Rakousku s rumunským celkem Pandurii Targu Jui 2:2. Hanáci dotahovali po změně stran dvoubrankové manko, dvakrát se trefil z pokutových kopů útočník Michal Ordoš.

SK Sigma Olomouc - CS Pandurii 2:2 (0:2)
Branka Olomouce: 64. z pen. a 90. z pen. Ordoš.
Sestava SK Sigma Olomouc: Šustr (46. Blaha) - Vavřík, Dreksa, Šindelář, Hála - Pospíšil, Nepožitek, Heinz - Petr, M. Hubník (46. Ordoš), Tomeček (46. Navrátil).