Jihlava skončila třetí, s Dynamem uspěla v penaltovém rozstřelu

[tag]TURNAJ V HLUBOKÉ[/tag] V sobotním zápase o třetí místo na přípravném turnaji v Hluboké nad Vltavou vyhrála Vysočina Jihlava nad Dynamem České Budějovice 4:2 po penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době skončil duel nerozhodně 2:2.

Zápas o třetí místo mezi Dynamem a FC Vysočina Jihlava začali lépe Jihočeši. Hned ve druhé minutě hlavičkoval po centru Markoviče nepřesně Otepka. Jihlava zkoušela projít přes obranu Dynama pomocí centrů, které ale spolehlivě likvidovala stoperská dvojice Řepka – Halama.

Po čtvrthodině hry kopala Vysočina první roh utkání. Centr naštěstí pro Dynamo odvrátil bek Novák. A právě Novák měl velký podíl na první brance v utkání. V 17. minutě totiž fauloval ve vápně Kosaka a nařízený pokutový kop proměnil Muris Mešanovič – 0:1.

Dynamo se nevzdalo a vyrovnalo prakticky hned z protiútoku. Gólová akce začala u Halamy, který se uvolnil u lajny a poslal do vápna centr. Na ten si naskočil Miroslav Markovič a hlavou vyrovnal – 1:1. Nerozhodný stav ale vydržel jen pět minut, protože chybu Halamy dokázal využít opět Muris Mešanovič - 1:2.

O poločasové přestávce ani jeden trenér nestřídal. Lépe do druhého dějství vstoupila Jihlava. Šance Kosaka a Jungra ale gólem neskončily. Velkou šanci na vyrovnání měl ve 46. minutě Otepka. Bohužel pro Dynamo ale branku minul. Trenér Cipro poté místo Rakovana nasadil do středu pole Zebu.

Skóre se opět měnilo v 50. minutě, kdy se po faulu na Hanzlíka z pokutového kopu trefil přesně Miroslav Markovič - 2:2. Následovalo další střídání. Do hry šli místo Sandra a Riegela dorostenci Funda a Jakub Held. Po hodině hry mohlo Dynamo otočit skóre, ale rohový kop Zeby nadvakrát vyrazil brankář Hanuš.

Jihlava mohla jít potřetí do vedení v 71. minutě, ale exbudějovický Sedláček z dalšího pokutového kopu branku překopl. Utkání hrané na dvakrát 40 minut se v základní hrací době nerozhodlo a tak musely následovat penalty. Pokutové kopy za Dynamo proměnili Otepka a Markovič. Pouze do břevna mířil Zeba a Hanzlíka vychytal Hanuš. Jihlava byla naopak stoprocentní, když se trefili Jungr, Kosak, Da Silva i Fadrný.

Zápas o 3. místo

FC Vysočina Jihlava - SK Dynamo České Budějovice 2:2, na penalty 4:2
Branky: 18.z pen. a 25. Mešanovič, rozhodující penalta Fadrný - 20. a 50. z pen. Markovič. Rozhodčí: Jílek - Řezáč, Kotalík.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Da Silva, Obert, Fadrný, Helísek - Mešanovič, Jungr, Vacek, Kosak - Sedláček, Štancl.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Halama, Hanzlík - Markovič, Riegel (52. Held), Rakovan (47. Zeba), Otepka, Sandro (50. Funda) - Němec.

Finále

MFK Chrudim - FC MAS Táborsko 1:1, na penalty 5:4
Branky: 78. Holub, rozhodující penalta Jarosz - 15. Strnad z pen.

Odpolední semifinále: Prvoligové Budějice zaskočila Chrudim

V úvodním sobotním zápase přípravného turnaje v Hluboké nad Vltavou prohrálo Dynamo České Budějovice s týmem Chrudimi 0:2. Řepka a spol. tak hráli o třetí místo s Vysočinou Jihlava.

Trenér Dynama František Cipro poslal do zápasu s třetiligovou Chrudím nejsilnější možnou sestavu. Základní jedenáctka byla hodně podobná té, ve které nastoupili Jihočeši ve čtvrtek proti Ingolstadtu. V bráně dostal přednost Zdeněk Křížek a místo Filipa Rýdela nastoupil ve středu hřiště Emir Zeba.

Úvod do zápasu Dynamu nevyšel. Hned v 6. minutě z dálky napřáhl Filip Jarosz a jeho rána zapadla přímo pod břevno - 0:1. Stejný hráč se v další střelecké pozici ocitl o tři minuty, na brankáře Křížka si ale již nepřišel. Jihočeši zahrozili poprvé až v 17. minutě, po centru Sandra ale mířil Marković nad.

V dalším průběhu utkání se nad hřištěm na Hluboké hustě rozpršelo a možná i kvůli tomu se po jednom ze soubojů zranil Michal Klesa, který musel následně dokonce i střídat. V závěru poločasu měl jedinečnou šanci na vyrovnání po přihrávce Zeby útočník Markovič, v ideální palebné pozici ale trefil pouze chrudimského brankáře.

Jihočeši do druhého poločasu sestavu prostřídali a opět bylo na co koukat. V 50. minutě musel zasahovat po přímém kopu Křížek, následně zahodil obrovskou šanci na druhé straně Sandro a hned v 52. minutě trefil chrudimský Hauf břevno budějovické brány!

Postup do finále se pro Dynamo rozplynul v 64. minutě, když se hezky uvolnil Petr Vladyka, jehož přesně mířený pokus z hranice vápna zapadl přesně k tyči. Hosté z Chrudimi mohli své vedení navýšit ještě v poslední minutě hry, rána Haufa ale skončila opět jen na brankové konstrukci.

SK Dynamo České Budějovice - Chrudim 0:2 (0:1)
Branky: 6. Jarosz, 64. Vladyka. Rozhodčí: Urban - Řezáč, Pečenka. ŽK: Radouš (Chr.).

Sestava Dynama České Budějovice: Křížek - Riegel (41. Novák), Řepka, Lengyel, Hanzlík - Klesa (26. Němec), Zeba, Otepka (41. Řezníček, 62. Thomsen), Rakovan, Sandro - Markovič.

Jihlava prohrála s Táborskem

Ve druhém sobotním zápase přípravného fotbalového turnaje v Hluboké nad Vltavou prohrála Vysočina Jihlava s FC MAS Táborsko 1:2.

FC MAS Táborsko - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 48. Mráz, 73. Mach - 26. Tecl. Rozhodčí: Jílek - Řezáč, Kotalík.

Sestava FC Vysočina Jihlava: Blažek - Kryštůfek, Tlustý, Šourek, Gavrič - Masopust, Karlík, Koloušek, Vaculík - Tecl, Kučera.