Brno remizovalo s Hradcem, co chybělo kouči Čuhelovi?

Hráči opětovně prvoligové Zbrojovky Brno remizovali v sobotním přípravném zápase s Hradcem Králové 1:1.

Plíšek mění "Votrokům" herní systém

Po remízách se Sigmou Olomouc a Baníkem Ostrava uhráli fotbalisté Zbrojovky v letní přípravě další nerozhodný výsledek s prvoligovým soupeřem. V utkání s Hradcem Králové po prvním poločase vedli, ale nakonec se oba celky rozešly smírně po výsledku 1:1.

Utkání v Moravské Třebové se Brňanům více vydařilo v prvním poločase, v němž si vytvořili několik příležitostí a po faulu na Jurdíka a následné Švancarově penaltě se dostali do vedení. Po přestávce však Hradec Králové srovnal hru a zásluhou Štěpána také vyrovnal.

"Podobně jako s Baníkem jsme podali lepší výkon v první půli, kdy jsme mohli přidat i další branky. Druhý poločas už z naší strany nebyl dobrý, až v úplném závěru jsme si vytvořili dvě slibnější příležitosti. Chyběl mi tam ale větší tlak z naší strany," poznamenal trenér Zbrojovky Brno Petr Čuhel.

V neděli odjíždí brněnský tým na týdenní soustředění do Rakouska. Z původní čtyřiadvacítky vypadl Martin Sus, jenž si na páteční tréninku poranil kotník. Pokud by se však jeho stav zlepšil, tak by za mužstvem přijel dodatečně.

FC Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)
Branky: 16. Švancara z pen. - 52. Štěpán.

Sestava Zbrojovky Brno: Hladký (46. Doležal) - Hyčka (65. Král), Pernica, P. Buchta (60. Šoljič), Husár - Glaser (60. Michna), Fall (65. Křeček), Zavadil (60. Lutonský), Mezlík - Švancara (46. Nekuda), Jurdík (60. Halaška). Trenér Petr Čuhel.