Sparta titul nezískala, po penaltovém rozstřelu se z vítězství raduje Bohemka

V souboji o 3. místo na turnaji Letní ligový pohár Prahy porazila v neděli Viktoria Žižkov domácí Loko Vltavín 4:1. Ve finále remizovala Sparta druholigovým týmem Bohemians 1905 po devadesáti minutách 1:1, na penalty pak vyhráli 3:2 "klokani".

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. První šanci přinesla až 19. minuta a hned z toho byl gól. Po skrumáži v pokutovém území se dostal k odraženému míči Jan Moravec a otevřel skóre zápasu skákavou střelou.

Vyrovnání se sparťané dočkali o necelých deset minut později. Hybšův rohový kop odvrátil Šmíd hlavou pouze na vápno, kde si šikovně počkal David Pavelka a parádní střelou z voleje poslal míč k tyči – 1:1. Do poločasu mohl skóre otočit Andrej Kerić, ale jeho volej skončil nad brankou.

Ve druhém poločase gól nepadl, a tak o vítězi rozhodl až pokutový rozstřel. V něm sice Marek Čech dva pokusy Bohemians kryl, ale Manuel Pamić, Tomáš Zápotočný a Václav Kadlec nebyli úspěšní. V prvním ročníku Letního ligového poháru Prahy tak zvítězil tým Bohemians 1905.

Finále Letního ligového poháru Prahy:

AC Sparta Praha - Bohemians 1905 1:1 (1:1), 2:3 na pen.

Branky: 27. Pavelka - 19. Moravec. Rozhodčí: Svatík - Kožár, Štrincl. ŽK: Polom (Sparta).

AC Sparta Praha: Čech - Vidlička, Zápotočný, Brabec, Hybš (85. Pamič) - Přikryl, Pavelka (84. Holek), Polom, Skalák (71. V. Kadlec) - Grajciar - Kerič (55. Podaný).

Bohemians 1905: Sňozík (46. Havránek) - Jindřišek, Bartek, Šmíd, Kalina (46. Potočný), Vyhnal (72. Bálek), Jirouš (72. Nerad), Růžička, Moravec, Rada, Žižka (46. Cseh).

Pokutové kopy:
Dali: Holek, Vidlička - Bartek, Rada, Potočný. Nedali: Pamić, Zápotočný, Kadlec - Jindřišek, Bálek.