Jablonec proti Baníku dvojnásobně udeřil až v samotném závěru

Jablonec zvítězil v pátečním úvodním duelu 1. kola Gambrinus ligy a celého nového ligového ročníku na domácím hřišti nad Baníkem Ostrava díky výtečnému závěru 2:0. První gól vstřelil v 86. minutě střídající Lukáš Zoubele, v 89. minutě výhru potvrdil David Lafata..

Jablonecký celek, do jehož branky poslal trenér Václav Kotal překvapivě Romana Valeše místo dlouholeté jedničky Michala Špita, byl v premiérovém střetnutí soutěžního ročníku 2012/13 jasným favoritem, ale na konci poločasu mohli být jeho hráči rádi, že neprohrávali. Baník začal defenzívně, ale osměloval se stále více a vypracoval si dvě stoprocentní gólové příležitosti, které měl v 15. a 36. minutě Kraut. Na ukazateli zůstal stav 0:0 jen díky dvěma zázračným zákrokům Valeše.

Domácí si gólovou šanci do přestávky ani nevypracovali. Stříleli jen z dálky, chyběl jim pohyb, hosté jejich pomalé kombinace snadno zastavovali. Nejlepší kanonýr posledních dvou sezon David Lafata se musel vracet pro míče, nedostával centry ze stran, tvůrce hry Piták nebyl příliš vidět. Baník měl v poslední čtvrthodině dokonce převahu.

Po přestávce začal omlazený Baník odvážněji, na hřišti bylo více vzruchu, avšak příležitosti nepřibývaly. Dvakrát vystřelil nebezpečně chorvatský záložník Kukec, ale v 77. minutě ho trenér Látal stáhl a poslal na hřiště defenzívnějšího středopolaře Droppu. Začal myslet na to, aby si Baník odvezl z Jablonce aspoň bod.

Domácí kouč Kotal se snažil hru týmu oživit nasazením Zoubeleho a Haurdiče a jeho tým si nakonec dokázal vytvořit rozhodující tlak. Vyvrcholil pro hosty až krutým závěrem. V 86. minutě po velkém závaru, jemuž předcházela akce Kopice, skóroval po přiťuknutí Lafaty Lukáš Zoubele, v 89. po rychlé akci po levé straně dal svůj 109. ligový gól David Lafata. Zoubeleho gól však zaváněl ofsajdovou situací.

=index.php?page=zapas&zapas=65969&t=179&m=451KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ JABLONEC - OSTRAVA