Hradec dotáhl dvougólové manko a ze souboje s Jabloncem vytěžil bod

Druhé kolo Gambrinus ligy otevřel duel mezi Hradcem Králové a Jabloncem. Zápas zajímavý pro jabloneckého trenéra Kotala, který minulou sezónu vedl právě "otroky", přinesl v prvním poločase jen jeden gól. Ve druhé hráči Hradce skórovali dvakrát, Jablonec jednou, a tak zápas skončil 2:2.

Jablonec se hned od začátku snažil tlačit do hradecké obrany, ta ale dobře fungovala a narušovala kombinace Severočechů. Když to nešlo po zemi, udeřil Jablonec ze vzduchu. K volnému přímému kopu se postavil Kovařík, na malém vápně našel Lafatu, a ten poslal hosty do vedení.

O druhou branku Jablonce se postaral Jan Kopic. Ten kousek za vápnem nevěděl co s míčem, a tak vystřelil na přední tyč. Brankář Lindr si na míč sice sáhl, ale zabránit jeho cestě do branky nedokázal.

Třetí gól zápasu padl z penalty. V 67. minutě už směřoval míč do jablonecké branky, ještě před brankovou čárou ho ale rukou zastavil obránce Beneš. Ten dostal za svůj zákrok žlutou kartu a kopala se penalta. O její exekuci se postaral Pavel Dvořák a nemýlil se, 1:2.

Hradec se nakonec dočkal vyrovnání. Zužikoval tlak díky centru Štěpána z pravé strany, kterým našel u druhé tyče Uškoviče. Toho sice napoprvé vychytal Valeš, Uškovič však hbitě nůžkami dorazil míč do branky.

Hradec Králové - Jablonec 2:2 (0:1)
Branky: 68. Dvořák (penalta), 85. Uškovič - 13. Lafata, 53. Kopic