Liberec v přestřelce porazil Duklu, Slavia uhrála bod v Ostravě

Divokou přestřelku v Liberci vyhráli domácí hráči, když porazili díky hattricku Šurala pražskou Duklu 3:2. Ve druhém sobotním duelu si body rozdělily kluby Slavie a Ostravy, která doma proti Pražanům uhrála remízu 2:2.

Ligová tabulka

Slávisté po úvodním nerváku, kdy proti nováčkovi z Jihlavy doma až po změně stran třemi góly vybojovali alespoň remízu, začali na ostravských Bazalech dobře. Již v 17. minutě využil zmatků v obraně Kisel a poslal sešívané do vedení. Z toho se však svěřenci kouče Rady radovali pouze tři minuty, když přímý kop zahrával Kukec, míč se odrazil od zdi opět k chorvatskému hráči a ten se napodruhé nemýlil.

Po půlhodině hry mohli jít do vedení opět hosté, ale druhou gólovou radost zkazil Kiselovi brankář Buček, jenž jeho střelu z volného přímého kopu fantasticky vytěsnil. Po změně stran se však prosadili domácí. O otočení utkání se po centru z pravé strany postaral Milosavljev. Deset minut před koncem vyrovnal po střele Juhara, která skončila na tyči Škoda, když stál kde měl a pohotově dopravil míč do sítě.

KOMPLETNÍ STATISTKA DUELU BANÍK OSTRAVA - SLAVIA

[img id="38936"]
Liberečtí doma přivítali překvapení loňského ročníku - pražskou Duklu. Celek z Julisky se v dobrém světle představil i v úvodním kole, kdy nechybělo moc a z duelu se Spartou měl všechny tři body. Proti Liberci, úřadujícímu českém mistru, však začal opatrně a do šancí se dostávali spíše domácí. Z první branky se však radovali svěřenci trenéra Kozla. Standardní situaci rozehrál nezvykle Berger na Haška, jehože ránu tečoval jeden z bránících hráčů Liberce a Bičík se natahoval marně.

Další špatná zpráva pro Liberec přišla ve 40. minutě, kdy musel hřiště opustit zraněný Bosančič a je tak dalším hráčem, který má zdravotní problémy. Mimo je například i Jiří Štajner, jenž má krevní sraženinu na plicích.

Krátce po změně stran se domácí dočkali vyrovnání. Janů prošel s míčem po pravé straně hřiště, nacentroval na Váchu, který vystřelil, ale rána mu příliš nesedla, balón se však dostal k volnému Šuralovi a ten se zblízka nemýlil.

Domácí často hasili útočné akce Dukly jen za cenu faulu a jeden takový potrestal Malý, když jeho střela z přímého kopu v 51. minutě skončila v šibenici Bičíkovy branky. Domácím se podařilo vyrovnat i po druhé. Po hodině hry zužitkoval hlavou přesný centr Breznaníka Šural. Hattrick završil Šural v 80. minutě, když do odkryté branky dopravl míč po vyražené střele Ljulky. Následně ještě viděl druhou žlutou a tudíž červenou hostující Malý a o výsledku bylo jasno.