Plzeň vyloupila Bazaly, splněnou misi hlásí také Sparta

Sparta si v posledním domácím utkání bez přítomnosti diváků poradila s Dynamem České Budějovice, za které nastoupil také exsparťan Tomáš Řepka. O branky letenského týmu se postarali Václav Kadlec, Leonard Kweuke a Pavel Kadeřábek.

Domácí tým o sobě dal poprvé vědět po deseti minutách hry, Kadlec se uvolnil ve středu pole a vypálil, českobudějovická obrana ale jeho pokus zvládla vytlačit mimo. První gól padl po šestadvaceti minutách. Daněk svým odkopem trefil jen napadajícího Kweukeho, míč se snesl až ke Kadlecovi, který technickou střelou otevřel skóre. Ve vedení však sparťané vydrželi jen devět minut. Sandro totiž na druhé straně chytře vysunul Markoviće a ten vyrovnal.

Několik minut před koncem první půle mohl opět poslat do vedení Spartu Hušbauer, jenže jeho tvrdá rána z dálky trefila jen boční síť. Úvod do druhého dějství domácímu týmu vyšel. Nejlepší střelec Sparty, jenž se vrátil do základní sestavy, se ve vápně obtočil kolem soupeře a dělovkou, která se otřela o bližší tyč, poslal Spartu znovu do vedení.

KOMPLETNÍ STATISTIKY SOUBOJE SPARTA - BUDĚJOVICE

O deset minut později mohl přidat třetí gól Kadeřábek, ale po kolmici do vápna, kde se octl úplně osamocený, ze strany branku těsně minul. Mladý záložník mohl hned záhy svou chybu napravit, ale dorážku po Jarošíkově hlavičce opřel pouze do brankáře Daňka.

Hostující mužstvo si sice v závěrečných minutách dokázalo vytvořit lehký tlak, vyložené příležitosti si ale nevypracovalo. To na druhé straně se skóre měnilo. Kweuke si obhodil brankáře a před prázdnou brankou našel Kadeřábka, který neměl problém s přidáním gólové pojistky.

Viktoria si veze z Ostravy všechny body

Třetí tým minulé ligové sezóny byl v Ostravě favoritem a protože si z Bazalů odvezl vítězství 3:1, svou roli potvrdil. Za Viktorii postupně stříleli Ševinský, Horváth a Hanousek, s tím, že jediný úspěch domácího výběru zaznamenal střídající Onuchukwu.

Ptáte se na první branku? Horváth centroval, Bakoš poslal míč před bránu, kde na malém vápně číhal osamocený František Ševinský a hlavičkou z bezprostřední blízkosti vstřelil vedoucí gól utkání.

Po půl hodině měli Západočeši výhodu přímého kopu ze dvaceti metrů po Machově faulu na Davida Štípka. K míči se postavil Pavel Horváth a vzápětí ho nasměroval přesně k pravé tyči. Antonín Buček pouze sledoval, jak se síť za jeho zády rozvlnila podruhé.

KOMPLETNÍ STATISTIKY ZÁPASU BANÍK OSTRAVA - PLZEŇ

Pět minut po návratu z kabin se znovu prosadili Plzeňané. Radim Řezník poslal do samostatného nájezdu na gólmana Bučka Marka Hanouska. Český reprezentant do jednadvaceti let zazářil, když zkušeně přeloboval vyběhnuvšího brankáře Baníku. Zaznamenal tak svůj premiérový ligový gól v plzeňském dresu a třetí zásah Viktorie v utkání.

Prosadil se ale i Baník. Nigerijský útočník Ebus Onuchukwu tečoval hlavou centrovaný míč, který se poté od tyče odrazil do plzeňské svatyně. Ostrava tak snížila na rozdíl dvou gólu. Více se už v duelu nepřihodilo a vítězové se tak mohou pomalu připravovat na Lokeren a Mladou Boleslav.