Spartě po čase pomohl Řepka. Slavii čeká už ve čtvrtek první existenční zápas

[hot]PSALI JINDE[/hot] Už po 4. kole Gambrinus ligy se zdá, že souboj o titul v ročníku 2012/2013 bude vypadat podobně jako v sezoně minulé. Tedy, Sparta, Plzeň a jeden ambiciozní severočeský tým. Rýsuje se však, že mistrovský, ale citelně oslabený Liberec, který v neděli až v samém závěru uhájil doma alespoň bod v duelu s nováčkem z Jihavy (1:1), by mohl být nahrazen Jabloncem. Kotalův celek totiž vede po první jarní čtvrtině nejvyšší soutěž s deseti body společně se Spartou a všichni se už těší na příští pondělí, kdy na jablonecké Střelnici dojde ke vzájemnému duelu. Tentokrát Jablonec jasně vyhrál na půdě dosud neporaženého nováčka z Brna 4:1!

Sparta už má konečně za sebou nepříjemnost v podobě dvou utkání za zavřenými dveřmi bez diváků. Vytěžila z nich nakonec plný počet šesti bodů, když po výhře nad Příbramí 2:1 zdolala v neděli České Budějovice 3:1. Ani tentokrát to ale nebylo zcela bez potíží. Po první půli byl stav 1:1 a na začátku té druhé se Jihočeši dokonce mohli ujmout vedení. Svou šanci však spálili, takže do vedení šli záhy sparťané.

Když si z ikony utahují mladí kluci

Těm tentokrát po delší době pomohl Tomáš Řepka. Ovšem v českobudějovickém dresu svými chybami před prvním i třetím sparťanským gólem...

„Byl bych blázen, kdybych tvrdil, že jsem s ním byl spokojený. Nehrál dobře, to je neoddiskutovatelné, pod třetí branku se skutečně podepsal,“ zkritizoval snad poprvé Řepku i jihočeský trenér František Cipro. Tomáš Řepka totiž již v pondělí zavinil druhý gól v duelu s Baníkem Ostrava (1:2) . Těsně předtím měl mj. slovní a „nosní“ extempore s rozhodčím Adamem. V neděli se na Letné choval jako beránek, ale nebyl to on. Asi bylo dobře, že sparťanskou ikonu na živo neviděli jeho četní fanoušci, byli by zklamaní.

Novou kompletní "Procházku ligovým děním" najdete na Hattrick.cz.