Češi ustáli dánský tlak a berou bod!

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Česká reprezentace si v úvodním zápasu kvalifikace o postup na mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 nevedla špatně. Svěřenci trenéra Bílka přijeli do Dánska ubránit bod, a to se jim podařilo, když s domácím výběrem remizovali 0:0.

Celé utkání příliš fotbalové krásy nepřineslo, nicméně o to v dnešním kvalifikačním zápasu o postup na MS 2014 nešlo. Češi velice dobře takticky bránili a i s trochou štěstí a díky výtečnému Čechovi si z Dánska vezou cenný bod.

Jediná zajímavější česká situace v první půli se odehrála ve 28. minutě, kdy Plašil parádním třicetimetrovým pasem poslal míč přímo na nohu Gebre Selassieho, ten ho z voleje poslal před branku a nebýt skvělého obranného zákroku Aggera mohl v gólové šanci zakončovat Tomáš Pekhart.

Přestože v první půli i Dánové několikrát zahrozili, buďto jejich střely skončily mimo českou branku, a nebo se dobrými zákroky předvedl Petr Čech.

Do druhé půle vstoupil český výběr s nezměněnou taktikou. Byli to ale právě Češi, kdo poprvé zahrozil. Výborný Theodor Gebre Selassie se probil podél brankové čáry od postranní čáry až k přední tyči dánské branky a poté zpětnou přihrávkou hledal před odkrytou částí dánské branky nabíhajícího Kadlece s Rezkem. Jeho finální přihrávce ale scházela přesnost.

S blížícím se koncem zápasu se Dánové čím dál tím víc tlačili před českou brankou. Několikrát i nebezpečně zahrozili. V nastavení dokonce mohli celý zápas rozhodnout, když z kopačky vypustil nebezpečnou ránu mířící pod břevno Andreasen, jeho bombu ale brilantním zákrokem zlikvidoval dnes skvělý Petr Čech a zajistil tak českému výběru první kvalifikační bod.

Dánsko - Česká republika 0:0

Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, Wass - Kvist, Kristensen (59. Andreasen) - Rommedahl (81. Mikkelsen), Eriksen, Krohn-Deli - Jörgensen (71. Cornelius)

Česko: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Kadlec - Jiráček, Hübschman - Vydra (73. Rajtoral), Plašil (75. Darida), Rezek - Pekhart

Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (vš. Německo)