Stínadla byla poprvé v historii dobyta, postaralo se o to Finsko

Reprezentační výběr trenéra Michala Bílka v posledních třech zápasech neskóroval a tak se na teplických Stínadlech s Finskem nečekala taková přestřelka, k níž došlo před lety na stejném místě se stejným severským soupeřem, kdy se český tým radoval z výhry 4:3.

Češi ustáli dánský tlak a berou bod!

Trenér Bílek udělal oproti kvalifikačnímu vstupu v dánsku čtyři změny v sestavě. V záloze nastoupili mladíci Václav Kadlec a Vladimír Darida, na pravém kraji obrany se objevil františek Rajtoral a mezi tři tyče se postavil Jan Laštůvka.

Už ve 30. minutě se finský útočník Pukki natlačil před obránce Spartaku Moskva, ale brankář Laštůvka vyloženou šanci zlikvidoval. Chvíli předtím chytil nebezpečnou hlavičku Hämäläinena, kterého do šance pustil Suchý.

Dvě minuty před ochodem do kabin udeřili Finové, když vybíhajícího Laštůvku prostřelil dvaadvacetiletý útočník Schalke 04 Teemu Pukki, jenž gólově zužitkoval přihrávku spoluhráč Hämäläinena. Vedení se hosté ujali zaslouženě, na střely vyhráli poločas 7:3.

Čechům pomohlo prostřídání. Druhé dějství už patřilo zcela jim a na střelecké pokusy vyhráli jasně 12:0. Tlak rostl s přibývajícími minutami a hlavička Sivoka, kterému centroval z levé strany Darida, skončila na tyči finské branky. Mäenpää se pak vyznamenal jak proti střele Jiráčka, tak proti dorážce Vydry a držel finské šance na vyloupení Teplic.

Český tým se ale neprosadil ani počtvrté v řadě, nepomohlo mu ani výrazné zlepšení ve druhé polovině a díky tomu skončila také série neporazitelnosti na Stínadlech. Pokračuje také nepříjemná bilance v ofenzívě, kdy se na vstřelenou branku čeká již 378 minut.

Přátelské utkání v Teplicích:

Česko - Finsko 0:1 (0:1)
Góly: 43. Pukki. ŽK: Hübschman - Ring, Eremenko. Rozhodčí: Siejewicz - K. Sapela, M. Lis (všichni Polsko). Diváci: 9053.

Sestava ČR: Laštůvka – Rajtoral, Sivok, Suchý, M. Kadlec (70. Hubník) – Hübschman (83. Rezek), Darida – Plašil (46. Petržela), V. Kadlec (46. Vydra), Jiráček – Pekhart (46. Lafata).

Sestava Finska: Mäenpää - Arkivuo, Ojala (45. Toivio), Moisander (61. Arajuuri), Raitala - Väyrynen (46. Sjölund, 92. Kuqi), Ring, Hämäläinen (77. Sparv), Eremenko - Hetemaj, Pukki (88. Kolehmainen).