Španělé a Němci se nadřeli, Angličany zachránil Lampard

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Rusové si připsali pod vedením nového trenéra Fabia Capella také druhou výhru v kvalifikaci. V úterý dokázali vyloupit izraelský Tel Aviv suverénním výsledkem 4:0, když se dvakrát prosadil Keržakov a po jedné brance přidali Kokorin a Faizulin. Ruský tým navíc v obou dosavadních zápasech dokázal udržet čisté konto a se skóre 6:0 vévodí skupině F.

Džeko s Ibiševičem řádili ve Vaduzu, Slovensko začalo remízou

Úřadující mistři Evropy i světa málem ztratili v kvalifikaci body po více než pěti letech. Gruzie totiž dokázala v Tbilisi odolávat španělským nájezdům až do 86. minuty. Svěřence trenéra Del Bosqueho vysvobodil až pohotový gól sedmadvacetiletého útočníka Valencie Roberta Soldada, jenž dostal na hrotu přednost před Pedrem, Villou i Torresem.

Bosna je na úvod nového kvalifikačního cyklu rozjetá a ve dvou zápasech dokázala nastřílet již 12 branek. Proti Lotyšsku sice na domácí půd prohrávala, ale ještě do poločasu stihla výsledek otočit a nakonec se radovala z jasné výhry 4:1. Ve druhé minutě nastavení pečetil výsledek produktivní kanonýr Manchesteru City Edin Džeko, jenž se v minulém kole blýskl hattrickem.

Slovensko si připsalo ve skupině G svou první výhru, když si na stadionu Pasienky poradilo s Lichtenštenjskem 2:0. Góly vítězů vstřelili Sapara a Jakubko, jenž se na hřiště dostal po hodině hry, když vystřídal plzeňského Bakoše.

Favorizované Německo vydřelo na vídeňském stadionu Ernsta Happela těsnou výhru nad sousedním Rakouskem. Ústřední postavou úterního souboje byl záložník Realu Özil, jenž těsně před přestávkou přihrával na vedoucí gól Reusovi a těsně po přestávce sám proměnil pokutový kop. Domácí mužstvo vedené švýcarským trenérem Kollerem už pak stačilo pouze snížit.

Vicemistři Evropy Italové měli v Modeně možná až nečekané problémy s Maltou, jejíž pevnou obranu dokázali překonat pouze dvakrát. Outsidera, kterého trénuje Ital Piero Ghedin, načal již v šesté minutě mladý útočník AS Řím Destro a dílo dokonal ve druhé minutě nastavení zadák Atalanty Bergamo Peluso.

Albion nenavázal na podařený vstup v podobě venkovní výhry 5:0. Anglie měla co dělat, aby se Ukrajině nepovedla dokonalá odplata za odstavení z letošního Eura. Londýnské Wembley totiž dlouho vidělo pouze jediného střelce a sice dvaadvacetiletého ukrajinského snajpra Dněpropetrovsku Konoplyanku. Svěřenci trenéra Hodgsona srovnali krok až čtyři minuty před koncem zásluhou Lamparda, jenž se nemýlil z nařízené penalty.