Šlágr Marseille - Paříž patřil střelcům Gignacovi a Ibrahimovičovi

Hráči Lyonu, kteří jsou ve skupině Evropské ligy soupeřem Sparty Praha, neudrželi v osmém kole francouzské ligy vedení na hřišti čtvrtého Lorientu a po remíze 1:1 zůstávají třetí v tabulce.

Olympique poslal do vedení ve 23. minutě kanonýr Bafétimbi Gomis, ale dvě minuty po přestávce vyrovnal domácí útočník Jérémie Aliadiére.

Trenér Lyonu Rémi Garde postavil sestavu: Vercoutre - Dabo, Biševac, Lovren, Monzón (81. Briand) - Malbranque, Gonalons - Lacazette, Grenier, López (73. Umtiti) - Gomis (90. Pléa).

Francouzský celek porazil v prvním utkání Evropské ligy Spartu 2:1, na Letné se představí v předposledním utkání skupiny I 22. listopadu.

Vedoucí Marseille remizovalo ve šlágru kola s druhým Paris St. Germain 2:2 a udrželo si na svého konkurenta tříbodový náskok.

Po dvou brankách zaznamenali už v prvním poločase domácí útočník André-Pierre Gignac a hostující švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, který je s devíti zásahy nejlepším střelcem Ligue 1.