HFK olomouc vyhrála v Sokolově a poskočila na druhou příčku

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Trápení Bohemians Praha ve druhé lize pokračuje. Ve 12. kole prohráli na půdě Pardubic 0:3 a patří jim 13. příčka. Naopak vzhůru se vyhoupli hráči HFK Olomouc, když vyhráli v Sokolově díky brance Korčiana z 87. minuty 2:1.

Hráči HFK Olomouc vyhráli ve 12. kole druhé ligy v Sokolově 2:1 a tříbodový zisk je vynesl na druhé místo tabulky. O vítězství nováčka rozhodl v 87. minutě střídající Korčián.

V prvním poločase oběma celkům komplikoval kombinaci mokrý terén, na první šanci tak diváci museli čekat půl hodiny. Po centru z levé strany míč propadl k domácímu Dvorníkovi, ale toho skvěle vychytal Šrom.
V 35. minutě už se Sokolovští radovali. Vondráček poslal střílený centr přesně na kopačku Čady, který nezaváhal a zblízka poslal míč k tyči.

Holickým fotbalistům se podařilo záhy z první střely na branku vyrovnat. Po několika nepodařených centrech poslal Kobylík v 42. minutě míč na Žondru, od něj se odrazil ke kapitánovi hostů Kovářovi a ten prostřelil Bertelmana.

Ani ve druhém poločase se příliš šancí nezrodilo. Když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, udělali domácí zadáci v 87. minutě chybu, Korčián běžel sám na Bertelmana a se štěstím propasíroval míč do brány. HFK tak popáté za sebou bodoval, naopak sokolovská série neporazitelnosti po osmi zápasech skončila.

Sokolov - HFK Olomouc 1:2 (1:1)
Branky: 35. Čada - 42. Kovář, 87. Korčián. Rozhodčí: Ardeleánu - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Mlika - Murin, Kobylík, Šimko, Chmelo. Diváci: 935.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I, Vrtělka, Čada, Hrubý (69. Šíma) - Dvořák II - Vaněček II (82. Mlika). Trenér: Jindra.
HFK Olomouc: Šrom - Kopecký, Lukášek, Murin, Šimko (83. Onofrej) - Biolek (76. Korčián), Kovář, Kobylík (90.+1 Hromek), Čtvrtníček - Chmelo, Žondra. Trenér: Machala.

Pardubičtí porazili v 12. kole druhé ligy Bohemians Praha 3:0. V druhé půli využili početní převahu po Krystanově vyloučení třemi góly, o něž se postarali Dittrich, Javůrek a střídající Janecký. Ještě za bezbrankového stavu neproměnil domácí Jeřábek penaltu.

Úvodní minuty diváky nerozehřály, žádný z týmů si nevytvořil vážnější šanci. Vzruch nastal až v poslední čtvrthodině první půle. V 31. minutě fauloval v pokutovém území Očovan Petruse, ale pokutový kop střížkovský gólman Štěpanovský Jeřábkovi vyrazil a pardubický střelec nedostal míč do sítě ani z dorážky.

O deset minut později Krystan fauloval Jeřábka a od rozhodčího Fraňka dostal druhou žlutou kartu. Početní výhodu Východočeši po přestávce dokonale využili, herní převahu vyjádřili třemi brankami.

Na Dittrichův vedoucí gól mohli Pražané odpovědět v 70. minutě vyrovnáním, ale střídající Lencevič hlavičkoval těsně vedle. Závěr pak už jednoznačně patřil domácím hráčům, kteří v posledních deseti minutách přidali ještě další dvě branky. Bohemians Praha tak mají i po 12. kole na kontě stále jen jednu výhru.

Pardubice - Bohemians Praha 3:0 (0:0)
Branky:
50. Dittrich, 85. Javůrek, 90. Janecký. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Zeman. ŽK: Tischler - Očovan, Krystan. ČK: 41. Krystan. Diváci: 610.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Norek - Hundák (86. V. Kakrda), Řezníček (90. Kudrna), Jeřábek, Javůrek - Dittrich (87. Janecký), Petrus. Trenér: Svědík.
Bohemians: Štěpanovský - Očovan (46. Duchnič), Penc, Nesvadba, Křižan (66. Lencevič) - Šenkeřík, Macháček, Szabo (62. Janda), Krystan - Böhm, Kuzmanovič. Trenér: Pihávek.

Jasným vítězstvím fotbalistů Zlína 5:0 nad Ústím nad Labem skončil zápas druhé ligy mezi týmy, které před ním měly ve středu tabulky stejný počet bodů. Proti severočeským vítězům minulého ročníku se dvakrát střelecky prosadil Železník, další branky přidali Elšík, Bartolomeu a Matějov.

Zlínští začali s obrovskou chutí. Šance Železníka a Bubláka skončily střelami těsně vedle, ale na konci úvodní čtvrthodiny už udeřilo. Poláchův rohový kop usměrnil do sítě hlavou Železník. Za devět minut se pak probil středem hřiště Elšík a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Severočeši mohli skórovat v nastaveném čase první půle, jenomže brankář Kořínek se proti Peterkově hlavičce vytáhl. I po změně stran byl dál nebezpečnější Zlín. Velkou šanci spálil Železník, jenž zblízka netrefil poloodkrytou bránu. Za další čtyři minuty si už ale nejlepší zlínský střelec vše vynahradil, když zužitkoval spolupráci Malcharka s Poláchem.

Železník mohl završit hattrick, ale v 72. minutě trefil z úhlu jen tyč. Po Malcharkově narážečce pak zblízka propálil Nováka střídající Bartolomeu a nejvyšší výhru Zlína v sezoně v poslední minutě zpečetil Matějov.

Zlín - Ústí nad Labem 5:0 (2:0)
Branky:
15. a 54. Železník, 24. Elšík, 78. Bartolomeu, 90. Matějov. Rozhodčí: Ochotnický - Pelikán, Kovařík. ŽK: Bartolomeu - Džuban, Štrbák, Peterka, Valenta, Dvořák. Diváci: 1316.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, B. Červenka - Elšík, Polách (71. Matějov), Bublák, Hruška (63. Bartolomeu) - Malcharek (86. Ruskovský), Železník. Trenér: Kalivoda.
Ústí: R. Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Hovorka, Štrbák (59. Čtvrtníček), Peterka, Volek - Moulis, Veverka (78. Gulajev). Trenér: Bičovský.

Fotbalisté Táborska prohráli ve 12. kole druhé ligy na hřišti předposlední Opavy 0:2 a svou sérii bez vítězství prodloužili už na sedm zápasů. Od dnešního soupeře je na jedenácté příčce dělí pouhé dva body.

V Opavě přitom hosté nezačali špatně a už v deváté minutě kopali penaltu po faulu brankáře Květona na Strnada. Záložník Táborska ale trefil jen tyč. Vedení se tak ujali domácí, po centru Partyše se o to v 18. minutě postaral Radzinevičius. Vzápětí přidal druhou branku Opavy Mrázek, který skóroval ranou z 30 metrů do horního rohu táborské branky.

Po přestávce hosté převzali iniciativu, ale do brankových příležitostí se nedostávali. Šanci na obrat jim sebral Ciferský, který osm minut před koncem dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Táborsko čeká na vítězství od pátého kola, během neúspěšné série nasbíralo čtyři body za remízy.

Opava - Táborsko 2:0 (2:0)
Branky: 18. Radzinevičius, 22. Mrázek. Rozhodčí: Hrubeš - Pochylý, Černý. ŽK: Květon, Kostelný, Wirth - Voráček, Džafič, Ciferský. ČK: 82. Ciferský. Diváci: 1736.
Opava: Květon - Hrabina, Metelka, Kostelný, Swiech (31. Zapletal) - Wirth - Partyš, Sedláček, Šrom - Mrázek (90. Němec), Radzinevičius (88. Jurečka). Trenér: Vavruška.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Ciferský, Kalášek - Jasanský, Šimák, Kočí, Voráček - Strnad, Džafič (64. Mach). Trenér: Zákostelský.