Oslava Del Pierova jubilejního zápasu č. 800? Gól i vítězství

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Italský veterán Alessandro Del Piero si v posledním ligovém utkání za Sydney, které na domácí půdě před více než dvaadvaceti tisíci diváky otočilo duel s Perth Glory (2:1), připsal jubilejní soutěžní zápas č. 800.

Heskey si podmaňuje australskou ligu a vládne střelcům

Zakulacený souboj okořenil bývalý střelec Juventusu Turín proměněnou penaltou po hodině hry. Ze čtyřech duelů už vytěšil tři gólové trefy, čímž se již v úvodu ročníku vyrovnal své loňské bilanci ve "Staré dámě". Za tu toho však v uplynulé sezóně mnoho neodehrál (498 minut).

Útočník měl v týdnu menší zdravotní trable a o to více si úspěšné mise cení: "Jsem opravdu šťastý, protože jsem odehrál celých 90 minut, dal gól a vyhráli sme. To je víc než maimum, co můžeme udělat, protože to byl vážně těžký zápas. Věděl jsem, že bych nakonec mohl nastoupit, nešlo to na 100 procent, ale v dalších utkáních na tom budu doufám ještě lépe," uvedl Del Piero.

V tabulce A-League je jeho Sydney na průběžném pátém místě. Pokud jde o žebříček střelců, jemuž vévodí se čtyřmi trefami bývalý anglický reprezentant Emile Heskey, italský mistr světa z roku 2006 se s dalšími třemi hráči dělí o třetí místo.