Svatonský a Lüftner, nová jména v sestavě kola. Kdo se blýskl dál?

[tag]JEDENÁCTKA 14. KOLA[/tag] Čtrnácté ligové kolo je minulostí a ani nyní nebyla nouze o zajímavé výsledky a výborné individuální výkony. Poslední Teplice například porazily mistrovský Liberec jasně 3:0 a právem mají dva zástupce v ideální sestavě kola podle serveru eFotbal.cz. Trojí zastoupení pak má vedoucí tým ligy Plzeň, která doma smetla obávanou Olomouc také tříbrankovým rozdílem.

Brankář:

Koubek (Hradec Králové) – Proti Příbrami měl plné ruce práce. Skvělé zákroky předvedl například proti Trappovi či Krbečkovi, a když už byl překonán, tak mu pomohla branková konstrukce či spoluhráči. Nakonec uhájil čisté konto.

Obrana:

Lüftner (Teplice) – Zápas proti Liberci mu vyšel, stejně jako celým Teplicím. Vůbec nebylo znát, že hraje poslední tým s úřadujícím mistrem. Ve 35. minutě se trefil hlavou po Jarolímově centru a zvýšil již na 2:0.

Trousil (Slovácko) – Odvedl poctivou a zodpovědnou práci. I díky jeho výkonu zvládlo Slovácko zápas s Jihlavou vzadu na nulu.

Limberský (Plzeň)
– Proti Olomouci byl aktivní jak dopředu, tak dozadu. Vypracoval úvodní gól pro Koláře a i on sám se mohl zapsat mezi střelce. Jeho tvrdou ránu z 24. minuty však gólman Zlámal nadvakrát zlikvidoval.

Záloha:

Jarolím (Teplice) – Dirigoval hru, do vápna posílal centry a přesnými přihrávkami vysílal spoluhráče do útočných akcí. K jedné asistenci přidal i branku, když čtvrt hodiny před koncem po brejku mířil přesně k tyči.

Kolář (Plzeň) – Již po jedenácti minutách hry se dokázal prosadit hlavou po centru Limberského. Patřil ke klíčovým mužům Vrbova výběru.

Svatonský (Dukla) – Již v první minutě poslal do vápna přesný míč na Pospěcha, který poslal Duklu do vedení. Po necelé půlhodině hry se prosadil sám, když zužitkoval centru Bergra ze levé strany.

Horváth (Plzeň) – Mozek týmu, zkušenost sama. Se svými spoluhráči Olomouci ukázal, kdo je na hřišti pánem a Hanákům předvedl, jak se hraje o první místo v lize.

Piták (Jablonec) – Ačkoli jeho Jablonec s Mladou Boleslaví doma prohrál, on byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Krátce před poločasem se po centru prosadil hlavou. Měl i další šance, ale radost mu zmařil gólman Miller.

Útok:

Došek (Slovácko) – Skvělým výkonem zničil Jihlavu, když se dvakrát trefil a dokázal, že zdaleka nepatří do starého železa. Poprvé se prosadil ve 30. minutě přesnou střelou k tyči, druhý zásah přidal o 20 minut později, když se trefil po centru Volešáka ranou z pěti metrů.

Kweuke (Sparta)
– Dvěma góly do sítě Brna rozhodl duel na Letné. Nejprve se trefil přesně k tyči, v samém závěru se prosadil hlavou. Sparta se tak opět může spolehnout na branky vytáhlého Kamerunce.