Barca je dál suverénní, Real nasázel Bilbau bůra

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Španělská Barcelona ve 12. ligovém kola porazila Zaragozu díky dvěma trefám Messiho a jednoho přesného zásahu Alexe Songa 3:1. Jasnou výhru si připsali i hráči Realu, kteří doma nasázeli do sítě Athletika Bilbaa pět branek.

Messi v dresu Barcelony opět zářil, když dvě branky dal a třetí připravil. Skóre utkání otevřel již po čtvrt hodině hry. Záhy však hosté vyrovnali, když se trefil Montaňés. Z remízového výsledku se však Zaragoza neradovala dlouho. O čtyři minuty později se poprvé v dresu katalánského celku prosadil Song a po hodině hry uzavřel na konečných 3:1 opět Messi.

Real načal skóre již ve 12. minutě, kdy se po skvělé Modričově přihrávce obloučkem prosadil Benzema. Další trefu přidal po půlhodině hry svou první letošní ligovou trefou Sergio Ramos a o dvě minuty se opět prosadil Benzema. Tentokráte technickou střelou k tyči z otočky.

Hosté vykřesali jiskřičku naděje krátce před poločasem, ale na Ibai Gómezův gól Real odpověděl deset minut po změně stran, když přesně mířil Özil. Na konečných 5:1 upravil v 72. minutě přízemní střelou Khedira.

Trenér Marcelo Bielsa postavil tuto jedenáctku: Iraizoz - Iraola, Ekiza, San José, Aurtenetxe - Iturraspe, Gurpegi (78. Castillo) - Susaeta, Muniain (46. Llorente), Ibai Gómez - Aduriz (66. Toquero).

Španělská liga - 12. kolo:
Pamplona - Málaga 0:0
Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (16. Viera, 89. Soldado z pen. - 31. Longo)
FC Barcelona - Zaragoza 3:1 (16. a 60. Messi, 28. Song - 24. Montaňés)
Real Madrid - Bilbao 5:1 (12. a 32. Benzema, 30. Ramos, 55. Özil, 72. Khedira - 41. Ibai Gómez).