Ivo Sigmund: O první místo v přeboru se popereme

Dědicím se i nadále v krajském přeboru daří. Ve "šlágru" kola porazily Blansko 3:1. Po dlouhé době se střelecky prosadil Ivo Sigmund, který čekal na vstřelenou branku od zápasu s Mikulovem v sedmém kole. V utkání se prosadil hned dvakrát, poprvé těsně před poločasem v 43. minutě a druhou branku, která byla zároveň vítězná, vstřelil v 60. minutě. V letošním ročníku zaokrouhlil počet branek na pět.

Můžete Vašimi slovy popsat branky, které jste vstřelil?
(Úsměv) První branka byla náhodná. Obešel jsem hráče, ale uskočil mi míč, brankář ho neudržel a já ho, mezi dvěma obránci, dorazil do sítě. Druhé brance předcházela akce z poloviny hřiště, udělal jsem kličku dovnitř pokutového území, obešel i brankáře a dával do prázdné.

Letos jste nastřílel zatím pět branek, jsou tyto dvě nejdůležitější?
Mohl jsem jich vstřelit už daleko více, ale několikrát jsem měl smůlu. Tyto dvě branky byly asi nejdůležitější. Na závěr kariéry je to krásné. Zápas se povedl nejen mne, ale i mým spoluhráčům.

V duelu s Blanskem šlo o hodně, byla velká motivace?
Ano motivovaní jsme byli hodně. Chtěli jsme být po podzimní části na prvním místě.

Věřili jste si, přeci jenom venku máte lepší výsledky?
Vzhledem k tomu, že se nám poslední tři utkání herně nepovedly, tak jsme věřili, že se herně chytneme, což se nám podařilo. Předchozí utkání se Spartou Brno ani s Moravským Krumlovem nebyla ideální.

Speciální prémie byly?
Žádné vypsány nebyly, na naší straně byla velká motivace.

Trenér Vítězslav Zbořil řekl, že je přebor pro Dědice stropem. Co vy si o tom myslíte?
Ano asi je to pro Dědice maximum, ale my se chceme o vítězství v přeboru poprat.

Jsou pro Vás výkony Dědic překvapením?
Překvapení to pro mě určitě je. Řekl bych, že jsme v měli v A. třídě lepší tým. Odešli tři kvalitní hráči s ligovými zkušenostmi a nově se do základní sestavy prosadili pouze Tomáš Ondráček a Jirka Nociar. Před začátkem sezony jsme prohráli v poháru s Miloticemi 2:1, což nevěstilo nic dobrého, ale hned v úvodním kole přeboru jsme vyhráli 6:1 v Miroslavi. Máme dobře poskládané mužstvo, ve kterém vládne týmový duch. V mužstvu jsou i hráči s divizními zkušenostmi, třeba Valda Horváth. V některých zápasech jsme měli velké štěstí, ale třeba v zápasech s Ráječkem a Ratíškovicemi i smůlu.

Spokojenost je asi v Dědicích veliká, že?
Spokojenost je obrovská, ale zároveň víme, že se všechno může otočit. Přijde jedna nebo více porážek a nakonec můžeme skončit třeba až pátí. Věřím tomu, že se v zimě dobře připravíme, kvalitně posílíme a na jaře budeme bojovat o první místo.