Gólová přestřelka se šťastným koncem pro Duklu

V utkání bohatém na branky sahali hosté dvakrát po bodu, ale střídající Štěpánek jim vše překazil a vydařenou střelou v poslední minutě rozhodl o tom, že tři body nakonec zůstanou na Julisce. V utkání hraném jak na houpačce, byla Dukla lepší v prvním poločase. Po změně stran měli více ze hry hosté, jenže v samotném závěru se štěstí přiklonilo na stranu domácích bojovníků, kteří výhru doslova vydřeli. Na první gól se nečekalo dlouho. Už v 7.min. Moravec vysunul na pravé straně Habarta, ten lehkým obloučkem načechral míč před branku a číhající Berger přesnou hlavičkou k levé tyči zahájil brankové hody. Po devíti minutách něco podobného proběhlo zas na levé straně. Bittengel parádně uvolnil Čurdu, který levačkou odcentroval a nabíhající Kozák v pádu po anglicky, střelou od břevna přidal druhý gól. Bylo to rychlé, překvapivé, ale zasloužené vedení. V 19.min. využil nedorozumění hostující obrany Bittengel, celkem lacino se dostal k míči a jeho polostřela nebo polocentr skončila na levé tyči, Bergerova dorážka v jasné šanci pak letěla mimo. Hosté poprvé zahrozili až ve25.min, kdy Nedvěd ideálně předložil míč do uličky Strnadelovi, který nikým netísněn pálil vedle pravé tyče. Za dalších pět minut to na druhé straně zkoušel po zpětné přihrávce Fitzela z voleje Bittengel, mířil však nad. V závěru poločasu se po Nedvědově rohu dostal k odraženému míči Buzek a jeho dělovka z hranice šestnáctky jen prosvištěla hradbou těl na levou tyč Ramsovy brány. Tím, jakoby dopředu naznačil, co bude druhou půli následovat.

Hosté přidali, zejména na rychlosti a na jejich hře to bylo hned znát. V 50.min. Rams skvěle zasáhl při dobře zahraném přímém kopu Cigánka. O čtyři minuty později se po centru Jandy objevil v čisté ložence Nedvěd, jenže mířil vedle. Vzápětí se na druhé straně do podobné šance dostal Čurda, ale ani on neuspěl. Skóre se tak začalo měnit až v 63.min., kdy přetažený centr Vyšaty vrátil Strnadel hlavou před branku a osamocený Nedvěd napálil míč do sítě. Kontaktní gól vybídl hosty ještě k vyšším obrátkám. Když v 71.min. promarnil Kozák jasnou šanci ke zvýšení, udeřili o dvě minuty později hosté podruhé. Po akci Leubnera a Vyšaty pronikl na levé straně do vápna Nedvěd, rychlou zasekávačkou se zbavil dotírajícího Jiráska a bombou pod břevno vyrovnal. Radost hostí ale neměla dlouhého trvání. Po pěti minutách zahrával z pravé strany roh Berger, Moravec před brankou ještě míč tečnul a Čurda ho pak z několika kroků propasíroval za Drahorádova záda. Hosty ani tato branka nesložila a v 84.min. bylo znova vyrovnáno. Velkou měrou se o to postaral gólman Rams, který vyběhl daleko z branky, k míči se vůbec nedostal a zkušený Strnadel se střelou z více než třiceti metrů do prázdné brány nemýlil. Když už se zdálo, že se na výsledku nemůže nic změnit zaúřadoval kdo jiný, než Berger. V poslední minutě přešel s míčem z vlastní poloviny až před šestnáctku hostí, tam na okamžik o něj přišel, ale znova se k němu dostal. Po jeho uličce pak Štěpánek, který byl pouze minutu na trávníku, prostřelil Drahoráda počtvrté a radost domácích neznala mezí. Výhrou se Dukla bodově na svého soupeře dotáhla a boj o čelní příčky bude před posledním podzimním kolem a celým jarem ještě zajímavý.
Pavel Mejdr (Přední Kopanina): My jsme prospali dvacet minut prvního poločasu, dostali jsme dva góly. Chtěli jsme dát kontaktní do půle, to se nám nepovedlo. Druhou půli jsme předvedli velmi dobrý výkon, Dukla odešla, ale dostat čtyři góly to je moc. Pak jsme to otevřeli, chtěli jsme to uhrát do konce, bohužel jsme dostali z rychlého brejku zase gól. Tam se to mělo přerušit uprostřed hřiště. Musím říct, že i v 90.min. se může klidně písknout penalta, která byla úplně evidentní, když všichni čekali, jestli to rozhodčí pískne nebo ne. Jinak jsem s hrou ve druhé půli spokojen.
Günter Bittengel (Dukla Praha): Myslím, že to bylo velmi kvalitní utkání z obou stran. Byly branky, byly tam další příležitosti, bylo tam dost agresivity, takže bylo vidět, že hrají mužstva z vršku. Mělo to velkou kvalitu. Naše první půlhodina byla velmi dobrá, vedli jsme 2:0, pak soupeř začal tlačit a podal velmi dobrý výkon. Druhou půli hrál s větším rizikem, dostal nás pod tlak a vyrovnal. My jsme se dostali zase do vedení a oni chybou gólmana opět srovnali. My pak se štěstím jsme vyhráli. Mužstvo i za stavu 2:2 se nesložilo a makalo dál a přes určité problémy, které jsme se sestavou měli (nemohl nastoupit Malý a Šafr), se mužstvo s tím vypořádalo a vydřelo zápas do konce. Toho si cením.

Dukla Praha - Přední Kopanina 4:3 (2:0)
Branky: 7. Berger, 16. Kozák, 78. Čurda, 90. Štěpánek - 63. a 73. Nedvěd, 84. Strnadel ŽK: Čurda - Nedvěd, Leubner, Buzek Rozhodčí: Váňa - Hrib, Fišer Diváků: 50
Dukla Praha: Rams - Moravec, Jirásek, Mück, Novotný (89. Štěpánek) - Habart, Bittengel, Berger, Fitzel - Kozák, Čurda
Přední Kopanina: Drahorád - Kouble (89. Kopecký), Sekerka, Cigánek, Leubner - Erber (52.Bajar), Janda, Nedvěd, Vyšata - Buzek, Strnadel