Ráječko veze tři body z Mikulova

Fotbalisté Ráječka vybojovali důležité tři body v Mikulově. Střetly se dva bodově nejhorší celky soutěže, proto bylo utkání pro oba celky nesmírně důležité. Vyrovnaný zápas mnoho šancí nenabídl. V 11. minutě ztratil míč domácí Fiala, hosté poslali míč do šestnáctky a Daněček vstřelil první branku utkání. Hned po rozehrávce bylo vyrovnáno, míč se dostal k Poláškovi, který hlavou skóroval. Rozhodující moment přišel v 66. minutě, domácí Bělský fauloval na velkém vápně a z následného trestného kopu zajistil hostům tři body Kupský.

Kyjov porazil Hrušky 3:1 a dostal se na třetí místo v tabulce. Domácí byli po celé utkání lepší a zaslouženě získali tři body. V 29. minutě prošel od poloviny hřiště Tomáš Dobeš a střelou z vápna poslal Kyjov do vedení. V 37. minutě nevyšel domácím ofsajd systém, Josef Zoller sólem z vlastní poloviny obešel i brankáře a vyrovnal na 1:1. V 53. minutě, po přihrávce Druláka st., vystřelil z 20 metrů Půček, jeho střela prošla přes skupinu hráčů a skončila až v síti - 2:1. V 75. minutě kopal rohový kop Hrbáček, míč se dostal ke střídajícímu Talašovi, který napálil míč do sítě.

V Moravském Krumlově diváci, v zápase s Blanskem, branku neviděli. Dvanáct minut před koncem mohl rozhodnout domácí Záviška, ale jeho střela skončila na tyči hostující branky. Tento výsledek znamená, že na prvním místě tabulky přezimují Dědice.

Veselí porazilo Miroslav 3:1. Domácí vstřelili první branku, stejně jako minulý týden s Ratíškovicemi, těsně před poločasem. V 42. minutě skóroval, po přihrávce Glozy, Petr Lipčík. První poločas byla hra vyrovnaná, ale ve druhém poločase již byli domácí jednoznačně lepší. V 57. minutě ještě vyrazil hostující brankář Franzberger Veleckého střelu na roh, ale o tři minuty později se již Velecký ze 14 metrů trefil přesně k tyči a bylo to 2:0. Pro Veleckého je to desátá trefa v sezoně. V 70. minutě hlavičkoval Chaloupka a odražený míč vrátil do branky Schmeister - 3:0. V 88. minutě ještě střílel těsně vedle hostující branky Polach. Miroslavi se nakonec podařilo snížit, v 90. minutě skóroval po samostatné akci Vybíral.

29. kolo – neděle

FC Pálava Mikulov - SK Olympia Ráječko 1:2 (1:1)
Branky: 12. Polášek – 11. Daněček, 66. Kupský
rohy 4:3, offsidy 0:5
Rozhodčí: Drozdy Diváků: 120
Mikulov: Novotný – Machala, Ondriáš (83. Šťastný), Kubánek, Polášek, Beker, Ráztočný, Bělský, Prokeš, Fiala R., Žárský
Ráječko: Retegy – Kopecký, Maška, Španěl, Prokop (46. Dokoupil), Kupský, Krakovský (83. Wutka), Kleveta, Sehnal, Daněček (63. Hebký), Srba

1.FC VMG Kyjov - Sokol Luna Hrušky 3:1 (1:1)
Branky: 29. T.Dobeš, 53. Půček, 75. Talaš – 37. Zoller
ŽK: Žarošský, Rezek, Stašek – Nešpor, Vyrubalík, Koníček, Kaňa
Rozhodčí: Holík Diváků: 120
Kyjov: Hanke – Půček, Drulák st., Rezek, Žarošský, Bůžek (70. Macek Sv.), Stašek (80. Holeček), Dobeš T., Drulák ml., Hrbáček, Dobeš R. (62. Talaš)
Hrušky: Hanzel – Balko, Nešpor, Tichý, Zugar (77. Čápek), Vyrubalík, Koníček, Bečka, Čermák (65. Blinkal), Zoller, Kaňa

FC Veselí n.Moravou - FC Miroslav 3:1 (1:0)
Martin Chlad: První poločas se hrálo oboustranně opatrně. V druhé půli jsme předvedli nejhorší výkon podzimu a tak snaživí domácí zaslouženě zvítězili.
Branky: 42. P.Lipčík, 60. Velecký, 70. Schmeister – 90. Vybíral
ŽK 3:2 střely na br. 5:4 , střely mimo 5:5, fauly 20:14, rohy 6:6, ofsajdy 4:0
Rozhodčí: Kolář Diváků: 160
Veselí: Brázdil – Hájek, Smějsa (16. Polach), Gloza, Doupovec, M.Lipčík, Velecký, Schmeister, Smištík (66. Kovařík), Chaloupka (82.Kalfař), Lipčík P.
Miroslav: Franzberger – Suchánek, Gottwald, Holík, Mai (72. Vybíral), Svoboda, Rohlík, Dufek, Tkadlec, Krula, Sulík (66. Knap)

FC Moravský Krumlov - FK Apos Blansko 0:0
Rozhodčí: Pokorný Diváků: 150
Mor. Krumlov: Černý – Nahodil, Zelníček, Hlučil, Horák, Široký, Vlk, Záviška (Pelikán), Anders, Kraus, Šainer P.
Blansko: Slanina – Škvarenina, Němec, Kugler, Sehnal, Brychta, Karaffa, Klimeš, Koutný (Bezděk), Přikryl (Starý), Bárta (Janda)