Derby d´Italia: Juventus nezapomněl na neúspěch s Interem

Derby d´Italia, které tentokráte hostí milánské San Siro, se přiblížilo. Juventus v něm má Inter v sobotu odpoledne co vracet - byli to totiž "Nerazzurri", kteří "Stará dámě" na podzim nedovolili, aby dosáhla na úctyhodnou šňůru padesáti zápasů bez porážky.

Aktuálního lídra čeká těžký týden - nejprve Inter a poté Bayern: "Na Ligu mistrů se snažíme moc nemyslet. Alespoň zatím. Chceme vyhrát. Přiznávám, že podzimní prohra 1:3 nás doteď štve a chceme ji soupeři vrátit. Naším cílem je navíc udržení náskoku před Neapolí a AC Milán," prohlásil sedmadvacetiletý svěřenec kouče Conteho Claudio Marchisio.

Ve zmíněném listopadovém utkání šel Juventus do vedení už v první minutě zásluhou Vidala. Ve druhé půli však na druhé straně řádili Argentinci - o dva góly se postaral Milito a definitivní podobu skóre uzavřel Palacio.

Milánský tým, který je zatím v soutěži na páté příčce, by se však rád opět postaral o překvapení, které by ho udrželo ve hře minimálně o předkolo Ligy mistrů: "Doufáme, že se nám podaří zopakovat dotyčný trik a opět zvítězit," uvedl před šlágrem italský reprezentační bek ve službách "Nerazzurri" Andrea Ranocchia.

Do sestavy se proti Juve vrátí jeho spoluhráč - zkušený stoper Walter Samuel. Kouč Andrea Stramaccioni však nemůže v sobotu odpoledne počítat s Jesusem, Silvestrem, Nagatomem či Militem, který je mimo dlouhodobě. Jeho protějšek Antonio Conte zase bude muset oželet například Pepeho či Bentnera, s tím, že otazník visí nad startem osmadvacetiletého beka Giorgia Chielliniho, který kvůli kotníku vynechal i nedávné italské mezinárodní souboje.