Veterán Holub je stále funkční, své jméno připomněl 6 góly

Vítězstvím 8:1 nad poslední Hlavicí se blýskli v 25. kole ČFL hráči Chrudimi. Velký střelecký den měl sedmatřicetiletý kanonýr domácích Radim Holub, autor šesti branek. Čtvrtá z nich byla z penalty. Po jedné trefě si připsali jeho spoluhráči Vácha s Vladykou a za hosty skóroval Havránek.

"Šest gólů jsem dal možná někdy v žácích, v soutěžích mužů ale v sobotu poprvé. Hlavice odpadla prakticky už po prvním gólu, tedy po pěti minutách hry," řekl Holub, jenž má ve své sbírce mimo jiné i dva mistrovské tituly v dresu Sparty. V nejvyšší domácí soutěži odehrál 304 zápasů, v nichž dal 77 branek.

V minulé sezoně měl Holub lví podíl na celkovém prvenství Chrudimi v ČFL, postup do druhé ligy ovšem nakonec připadl druhým Pardubicím. Letos je Chrudim nejlepším týmem jara, na vedoucí Kunice však ztrácí z páté příčky 12 bodů. "Rádi bychom skončili v tomto ročníku do třetího místa, v posledních osmi kolech nás ale čekají těžší soupeři," dodal Holub.

Kunice porazily 2:1 Chomutov a vedou soutěž o šest bodů před Loko Vltavín, který podlehl 1:3 Domažlicím. Lídr soutěže vstřelil vítěznou branku až v 90. minutě z penalty zásluhou Podrazkého.

Naději na záchranu znovu alespoň trochu oživil Písek díky výhře 3:2 nad celkem Králova Dvora.