Drobný pomohl Hamburku k bodu

Hamburk s gólmanem Jaroslavem Drobným remizoval v 32. kole německé ligy s Wolfsburgem 1:1 a na pohárové příčky ztrácí tři body. Český reprezentační gólman se mezi třemi tyčemi objevil teprve podruhé v sezoně, když zastoupil jedničku domácího týmu Reného Adlera distancovaného za žluté karty.

Hamburk poslal do vedení těsně před koncem prvního poločasu obránce Heiko Westermann, který hlavou usměrnil do branky centr Rafaela van der Vaarta z přímého kopu. Drobného po změně stran překonal Japonec Makote Hasebe.

Na straně domácích nastoupil vedle Drobného také záložník Petr Jiráček, který byl střídán v 84. minutě. V hostujícím dresu odehrál celý zápas Jan Polák.

Freiburg zdolal sestupem ohrožený Augsburg 2:0. O góly se postarali v prvním poločase Cedrick Makiadi a po změně stran Jonathan Schmid. Augsburg zůstal na šestnáctém místě, které znamená boj v baráži o udržení v nejvyšší soutěži. Freiburg ztrácí bod na pátý Frankfurt.