Karviná nasázela Olomouci sedmičku

Hráči Karviné deklasovali v 27. kole druhé ligy HFK Olomouc 7:1 a vítězstvím o šest gólů stanovili rekord sezony. Hosté místo útoku na třetí místo v tabulce inkasovali debakl, po kterém jsou šestí o dva body před Varnsdorfem. Třetí příčku zatím uhájil Sokolov, který prohrál 0:2 v Pardubicích.

Karvinští s novými trenéry Josefem Mazurou a Karlem Stromšíkem ze šesti utkání získali pět vítězství a vystoupali už těsně pod hranu rozdělující tabulku na dvě poloviny. Ke třetí výhře za sebou si pomohli čtyřmi brankami ze standardních situací.

Skóre otevřel i uzavřel útočník Vladimír Mišinský, který vylepšil svoji bilanci v sezoně na devět gólů. Dvakrát se trefil i obránce David Mikula a po jednom gólu dali Richard Vaněk ránou o břevno z přímého kopu z 30 metrů, Matěj Fiala a Jakub Hottek, který tři branky připravil svými centry. David Hromek snížil až za stavu 0:6.

Pardubice bodovaly naplno počtvrté za sebou při skóre 10:1 a přiblížily se Sokolovu na jediný bod. Západočechy porazily i na podzim na jejich hřišti (3:1) a výrazně přidusily jejich postupové šance.

Oba góly dal ve druhém poločase nejlepší pardubický střelec David Petrus, jenž už má na kontě devět zásahů v sezoně.

Na poslední místo tabulky klesla Opava, která doma prohrála s dosud šestnáctou Čáslaví 2:3. První gól přitom dali domácí: v 29. minutě poslal Sedláček centr na zadní tyč a volný Partyš hlavou skóroval. V 36. minutě ale pronikl po pravé straně Fikejz a jeho chytrý oblouček zapadl do šibenice opavské branky.

Opava vedla ještě jednou. V 70. minutě dostal do vápna přihrávku Šrom, zpracoval si míč a z otočky ho poslal za Duchečkova záda. Jenže vzápětí vyrovnal Melissopulos, který prošel středem obrany a nedal Květonovi šanci, tentýž hráč pak zápas v 79. minutě rozhodl brankou přímo z rohového kopu.

Čtrnáctý zůstal Most, který ve Zlíně remizoval 1:1 a nepustil moravského protivníka na třetí místo. Hosté začali aktivně, v 10. minutě se Klavíkova hlavička otřela o břevno a krátce nato už stejný hráč z dorážky skóroval. Domácí zapnuli až po půlhodině hry, ale Poznar ani Hruška vyrovnat nedokázali.

Most si mohl na začátku druhé půle těsný náskok pojistit, místo toho ale v 64. minutě inkasoval, když Hruškův volej tečoval na malém vápně Motal. Nervózní utkání dospělo až do dramatické koncovky, v níž neproměnil gólovou šanci domácí Poznar.

Táborsko zvítězilo ve Vlašimi 2:0. Hosté byli v úvodu aktivnější a v 18. minutě je poslal do vedení Dobal. Vlašim poté zabrala a do poločasu měla jasně navrch, ale střelecky se jí nedařilo. Ani úvod druhé půle vyrovnání nepřinesl, naopak znovu udeřili hosté. Po Ciferského tyči dokázal míč do sítě dopravit Mráz.

27. kolo druhé ligy:

Pardubice - Sokolov 2:0 (0:0)

Branky: 54. a 82. Petrus. Rozhodčí: Lerch - Vlasjuk, Trávníček. ŽK: Šamánek (Sokolov). Diváci: 574.

Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek (72. Rezek) - Pospíšil, Kudrna (81. Němeček), Jeřábek, Hundák - Petrus (89. Fusek), Hodas. Trenér: Svědík.
Sokolov: Dvořák I - Blažek, Dvorník, Hošek, Dřížďal (69. Šíma) - Machek (78. Hrubý), Čada, Vrtělka, Vaněček - Jurdík (60. Šamánek), Dvořák II. Trenér: Jindra.

Karviná - HFK Olomouc 7:1 (4:0)

Branky: 9. a 85. Mišinský, 41. a 56. Mikula, 15. Vaněk, 38. Fiala, 65. Hottek - 71. Hromek. Rozhodčí: Proske - Vysloužil, Plesar. ŽK: Ciku - Biolek. Diváci: 682.

Karviná: Paleček - Hoffmann (72. Cverna), Mikula, Homola, Knötig - Fiala, Vaněk (78. Sobala), Hottek, Ciku, Fischer - Mišinský. Trenér: Mazura.
Olomouc: Šrom - Kopecký (46. Chmelo), Čep, Jovanovič, Šimko (61. Hornych) - Biolek, Kobylík (70. Hromek), Kovář, Čtvrtníček, Bednář - Nekuda. Trenér: Machala.

Vlašim - Táborsko 0:2 (0:1)

Branky: 18. Dobal, 62. Mráz. Rozhodčí: Adam - Gallo, Pochylý. ŽK: Křeček, Krmpotič - Ciferský, Kotrba. Diváci: 381.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, Krmpotič, Sudek - Křeček - Janda, Putz (66. Matějka), Wojnar, Kocourek (75. Průcha) - Jícha. Trenér: Horňák.
Táborsko: Fryšták - Sladký, Mráz, Krch, Kotrba - Ciferský, Dobal - Kočí, Šimák (73. Vukadinovič), Dolejš (54. Presl) - Strnad (81. Mach). Trenér: Nádvorník.

Opava - Čáslav 2:3 (1:1)

Branky: 29. Partyš, 70. Šrom - 72. a 79. Melissopulos, 36. Fikejz. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Jurečka, Metelka - Fikejz, Guggino, Mylonas. Diváci: 1800.

Opava: Květon - Metelka, Kostelný, Štrbák, Hrabina - Wirth (59. Mrázek) - Partyš, Sedláček (81. Binar), Šrom - Zapletal, Jurečka (84. Krčmařík). Trenér: Vavruška.
Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Karal, Pollalis, Guggino - Fikejz (90. Sklenář), Stathulopulos (89. Chalkis), Efthymiadis, Melissopulos (90. Kučera) - Mylonas, Hippias. Trenér: Kolev a Kopecký.

Zlín - Most 1:1 (0:1)

Branky: 64. Motal - 15. Klavík. Rozhodčí: Ochotnický - Hock, Marek. ŽK: Malý, Ruskovský, Polách - Vojta. Diváci: 813.

Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, B. Červenka - Železník (54. Ruskovský), Motal, Polách (80. Matějov), Hruška (85. Elšík) - Malcharek, Poznar. Trenér: Kalivoda.
Most: Belaň - Nguyen, Běloušek, Žižka, Řehák - Vojta (68. Mujagič), Kotlan, Procházka, Ibragiomov (82. Němec), Rosendo - Klavík (90. Musiol). Trenér: Busta.