Barcelona zadupala do země Santos a blýskla se osmi góly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Barcelona se po remíze v polském Gdaňsku přesunula domů a poprvé v předsezónní přípravě se představila katalánskému publiku. Soupeřem jí byl brazilský Santos, čili bývalý chlebodárce letní posily Neymara, který začal stejně jako v minulém zápase na lavičce náhradníků, což platilo i pro Fábregase, Songa či Adriana.

Svěřenci kouče Martina vstoupili do utkání podobně jako v řadě duelů Primera División a o vítězi rozhodli již v první půli. Neuteklo ani půl hodiny a favorit totiž vedl o čtyři góly, když se postupně prosadily ofenzivní pušky Messi, Alexis Sánchez a Pedro Rodriguez, které doplnil vlastní gól hostujícího zadáka Lea.

No, a protože se jihoamerický tým nepoučil ani ve druhém dějství, scénář, lépe řečeno brankový příděl, se opakoval. Do střelecké listiny se zapsali Adriano, Dongoua a Fábregas, jenž po vystřídání prokázal hlad po hře a zaujal dvojicí přesných zásahů v rozmezí patnácti minut. Konečné skóre 0:8, které muselo domácí příznivce přivést do varu a naladit je na nový soutěžní ročník jako máloco, nebylo pro Pelého srdeční klub zrovna lichotivé.

Přípravné utkání:

FC Barcelona - FC Santos 8:0 (4:0)
Branky: 8. Messi, 12. Leo (vlastní), 21. Sánchez, 29. Pedro, 53. a 68. Fábregas, 75. Adriano, 83. Dongoua.

Barcelona: Valdes – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Alexis, Messi, Pedro.

Santos: Aranha – Dracena, Durval, Leo, Galhardo – Arouca, Cicero, Montillo, Leandrinho – Neilton, Giva.