Giroud předvedl parádní nůžky, Fabiano v souboji sestřelil Drogbu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V Londýně začal v sobotu dvěma zápasy tradiční dvoudenní přátelský turnaj Emirates Cup 2013. V souboji čtyř celků se tentokrát utkají o celkové prvenství domácí Arsenal, turecký Galatasaray, italská Neapol a také portugalský mistr FC Porto.

V anglickém hlavním městě se na stadionu Arsenalu rozehrál úvodními dvěma duely přípravný turnaj Emirates Cup 2013. V odpoledním střetnutí v gólově hubeném souboji porazil Galatasaray Istanbul Porto těsně 1:0, přitom se pro něj zápas vůbec nevyvíjel dobře. V 19. minutě totiž proti tureckému celku odpískal rozhodčí pokutový kop. Střelu Martineze ale naštěstí Muslera zneškodnil.

Ovšem bylo ještě hůř. Brazilský gólman Porta Fabiano v osobním souboji o míč v 55. minutě nešetrně sestřelil největší hvězdu Galatasaraye Didiera Drogbu a ten musel být po hodně ostrém střetu na nějakou dobu mimo hřiště. Po ošetření se však do zápasu vrátil a nakonec odehrál 84 minut.

Nechyběl tak ani u rozhodujícího momentu celého utkání. V 70. minutě se rozhodčí rozhodl totiž písknout pokutový kop i na druhé straně. Záložník Felipe Melo jej bezpečně proměnil a jedinou brankou tak rozhodl o výhře svého týmu.

Podvečerní duel mezi domácím Arsenalem a Neapolí, kde odehrál celých devadesát minut i Tomáš Rosický, měl mnohem zajímavější průběh. Italské mužstvo se v první půli dostalo po gólech Insigneho a Panděva hned do dvoubrankového vedení, to ovšem nedokázalo dotáhnout až do konce.

Podolski sice zazdil už za stavu 0:1 pokutový kop, ale v druhé půli se svěřencům Arsena Wengera podařilo přece jen alespoň vyrovnat. Pouhé tři minuty před koncem totiž dal výsledku konečnou podobu francouzský stoper Koscielny.

O největší parádu utkání se však postaral jeho krajan ze sestavy Arsenalu Oliver Giroud. Ten perfektně využil centru Walcotta od rohového praporku a v 73. minutě parádními nůžkami snižoval na 1:2 z pohledu účastníka Premier League.