Junův tým ubránil postup, Zenit řádil, Necidův gól nic neřešil

[tag]LIGA MISTRŮ[/tag] Gól českého útočníka Tomáše Necida neodvrátil vyřazení PAOK Soluň z 3. předkola Ligy mistrů v souboji s Metalistem Charkov. Třiadvacetiletý reprezentant zařídil konečnou remízu 1:1 na ukrajinské půdě, ale řeckému týmu to po domácí prohře 0:2 na postup nestačilo. Slaví naopak další krajánek Tomáš Jun s Austrií Vídeň. Úřadujícím rakouským šampionům stačila i dnešní bezbranková remíza na hřišti islandského Hafnarfjörduru poté, co doma zvítězili 1:0.

Kadlec je s Fenerbahce v play off LM, Uhrinovo Tbilisi končí

Necid si připsal svůj první gól v dresu PAOKu, kam zamířil na roční hostování z CSKA Moskva. Jeho radost ale zkalilo vyřazení ze soutěže. Necid přišel na hřiště až v 82. minutě a už o minutu později se prosadil vyrovnávací brankou. Chvíli poté měl i další šanci, v níž ale neuspěl a nezadělal tak na závěrečné drama.

Pokud Junova Austria nebude ve 4. předkole mezi nasazenými týmy, může ji los svést k souboji s Plzní, která má skvěle rozehranou partii s estonským Kalju po venkovní výhře 4:0. Plzeň rozehrála svůj duel ve 20:15 a v poločase vede 2:1.

Kromě Austrie, za níž Jun odehrál celé utkání, v dnešních úvodních zápasech odvet 3. předkola prošel do další fáze podle očekávání i Zenit Petrohrad, který vyřadil dánský Nordsjaelland. Po úvodní výhře 1:0 z Kodaně nyní ruský tým doma zvítězil hladce 5:0. Zenit však v příštím utkání bude postrádat stopera Luíse Neta, který byl v závěru dnešní odvety vyloučen.

S přehledem zvládlo svůj part Dinamo Záhřeb v dvojzápase s Šeriffem Tiraspol. Chorvatský tým dnes v Moldavsku vyhrál 3:0 a navázal na domácí těsné vítězství 1:0.

Odvetné zápasy 3. předkola Ligy mistrů:

Hafnarfjördur - Austria Vídeň 0:0.
ČK: 62. Suttner (Austria). První zápas 0:1, postoupila Austria Vídeň.

Zenit Petrohrad - Nordsjaelland 5:0 (1:0)
Branky: 26. a 90.+3 Širokov, 50. Hulk, 62. Danny, 68. Aršavin. ČK: 72. Neto (Petrohrad). První zápas 1:0, postoupil Petrohrad.

Metalist Charkov - PAOK Soluň 1:1 (0:0)
Branky: 72. Blanco - 83. Necid. První zápas 2:0, postoupil Charkov.

Šeriff Tiraspol - Dinamo Záhřeb 0:3 (0:2)
Branky: 10. Fernándes, 27. Súdání, 61. Čop. První zápas 0:1, postoupilo Dinamo Záhřeb.

Elfsborg - Celtic Glasgow 0:0.
První zápas 0:1, postoupil Celtic Glasgow.

Waregem - PSV Eindhoven 0:3 (0:0).
Branky: 56. Matavž z pen., 73. Bakkali, 90. vlastní Godeau. ČK: 56. Colpaert (Waregem). První zápas 0:2, postoupil Eindhoven.

Legia Varšava - Molde 0:0.
ČK: 79. Ekpo (Molde). První zápas 1:1, postoupila Legia Varšava.