Obhájce trofeje Sevilla vyhrál v Curychu a postupuje

Obhájce trofeje pro vítěze Poháru UEFA FC Sevilla si zajistil ve svém třetím utkání postup do další fáze soutěže. Španělský tým vyhrál na hřišti trápících se Grasshoppers Curych, kteří zůstávají v tabulce skupiny C bez bodu a bez šance na postup, vysoko 4:0. Postup si zajistili i hráči Alkmaaru, Haify a Dinama Bukurešť.

Sevillu, která zatím ztratila jen dva body na hřišti Slovanu Liberec, poslal do vedení už ve 12. minutě Alvés. Pojistku pak přidal tentýž hráč deset minut po přestávce a definitivní K.O. zasadil nešťastným domácím Chevanton. V 84. minutě si ještě Sevilla vylepšila skóre opět díky Chevantonovi. Grasshoppers zůstávají beznadějně poslední s nulovým bodovým ziskem a žalostným skóre 3:13.

Kromě andaluského celku má jistotu pokračování v poháru také nizozemský Alkmaar. Ten sice po dvou výhrách překvapivě remizoval doma se Slovanem 2:2, ale Braga ani Grasshoppers, které hrají poslední utkání spolu, už jej nemohou předstihnout.

Ve skupině D se k úspěšné Parmě nepřidalo francouzské Lens. Domácí zápas s Italy totiž Francouzi gólem Cousina z 19. minuty nerozhodli, v 77. minutě vyrovnal Dedič a v poslední minutě se prosadil Paponi. Nůž na krku měla před středečním duelem s dánským Odense španělská Osasuna. Pamplona, která se trápí v domácí soutěži, zlomila gólové prokletí po půlhodině hry zásluhou Punala, který ve druhé půli přidal ještě jeden gól. Hosté sice snížili, ale na konečných 1:3 upravil v závěru Romeo. Osasuna tak dokázala získat tři body a na svého soupeře se bodově dotáhnout. Stejně bodů má nyní i Lens. O třetím postupujícím rozhodnou až poslední zápasy, v nichž Parma hostí Osasunu a Heerenveen Lens.

Ve skupině A se do postupové hry zapojilo francouzské Auxerre, které dosud jen jednou remizovalo, jenže tentokrát vyhrálo na hřišti Partizanu Bělehrad 4:1 a se čtyřmi body se posunulo na třetí místo. Druhá Maacabi Haifa ovšem remizovala s italským Livornem na jeho hřišti 1:1 a má jistotu. Volno a rovněž jistotu postupu měli hráči Glasgow Rangers.

Také ve skupině B měl pauzu pravděpodobný vítěz anglický Tottenham, který ve třech zápasech třikrát vyhrál. Situace ve skupině se ovšem zamotala po výhrách Dinama Bukurešť a Besiktase. Hostující Leverkusen dostal na hřišti Dinama Bukurešť do vedení ve 22. minutě Barbarez, jenže ještě do přestávky vyrovnal Niculescu a druhou branku přidal tentýž hráč dvacet minut před koncem. Také Besiktas porazil FC Bruggy 2:1. Jistý postup má už Dinamo, které má na druhé příčce sedm bodů. Besiktas se posunul na třetí místo se třemi body. Německý tým ztrácí na rumunský celek pět bodů. Pokud ovšem uhraje alesoň bod doma s Besiktasem, postup jej nemine.