Žižkov doma znovu prohrál, Karviná rozstřílela Ústí

Viktoria Žižkov pokračuje v rozpačitém vstupu do nové sezony Fotbalové národní ligy. Také svůj druhý domácí zápas totiž prohrála, když v neděli podlehla Varnsdorfu 1:3. Pražský tým tak nenavázal na výhru ze Sokolova. Karviná odpoledne nasázela do sítě Ústí nad Labem šest branek a vyhrála 6:1.

Viktorka při tom vstoupila do utkání dobře. Už ve čtvrté minutě našel Bodeček dlouhým pasem Bartla, který v situaci dva na jednoho nabídl gól do prázdné branky Jiřímu Böhmovi. Stejný hráč měl vzápětí další šanci, ale tentokrát trefil jen brankáře Porcala.

Varnsdorf se z úvodu oklepal rychle a v jedenácté minutě srovnal. Mikniš uvolnil Kotiše a ten napálil míč pod břevno. O čtvrt hodiny později už hosté vedli. Volf posunul na Schuberta, který se štěstím vstřelil druhou branku Varnsdorfu. Třetí gól mohl přidat Mikniš, ale trefil jen brankáře Boháče.

Po přestávce se snažili domácí vyrovnat, jenže střelu Zapalače skvěle vytěsnil Porcal. V závěru do otevřené obrany udeřil Varnsdorf potřetí. Rudnytskyy převzal míč od Bodečka a mezi nohy brankáře Boháče skóroval. Žižkov tak prohrál třetí ze čtyř zápasů.

Karviná vedla nad Ústím po osmi minutách už 2:0 po gólech Mikuly a Svatonského a ještě do přestávky stihl přidat třetí branku Mišinský.

Hosté sice po přestávce snížili, když se z penalty trefil Jursa, ale Karviná přidala ještě další tři branky. Nejdříve se prosadil Hottek, na 5:1 upravoval z pokutového kopu Vladavič a šestý gól zaznamenal Pavelka.

Fotbalová národní liga, 4. kolo:

FK Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf 1:3 (1:2)
Branky: 4. Böhm - 11. Kotiš, 27. Schubert, 89. Rudnytskyy. Rozhodčí: Adámková - Machálek, Pochylý. ŽK: Mareš, Zapalač, Stožický, Dressler, Böhm - Jakobovský, Cana. Diváci: 1125.

FK Viktoria Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Hejný, Stožický - Bartl, Podrazký (80. Súkenník), Opluštil (58. Červenka), Mareš (41. Folprecht), Zapalač - Böhm. Trenér: Jindřich Trpišovský.
FK Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil, Jakobovský (61. Cana) - Šraga - Rudnytskyy, Kotiš, Mikinič (74. Just) - Volf (53. Breite), Schubert. Trenér: Zdneko Frťala.

MFK OKD Karviná - FK Ústí nad Labem 6:1 (3:0)
Branky: 4. Mikula, 8. Svatonský, 45. Mišinský, 75. Hottek, 77. Vladavič z pen., 88. Pavelka - 58. Jursa z pen. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Vaňkát. ŽK: Mikula - Švec, Valenta. Diváci: 1533.

MFK OKD Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Hottek - Svatonský (63. Fiala), Vladavič (78. Gonda), Eismann - Mišinský (46. Pavelka). Trenér: Josef Mazura.
FK Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák (71. Mujagič) - Peterka (46. Vacek), Martykán, Leibl (46. Benčík), Jursa - Moulis, Smola. Trenér: Lukáš Přerost.