Juventus si pohrál s Laziem a získal italský Superpohár

Italský Superpohár vyhrál v neděli večer na Olympijském stadionu v Římě ligový mistr Juventus Turín, když porazil vítěze domácího poháru Lazio Řím jasně 4:0. O své výhře rozhodl třemi rychlými góly v úvodu druhého poločasu.

První branku Juventusu vstřelil ve 24. minutě Paul Pogba, který přišel na hřiště jen o pár minut dříve. O deset minut později mohl srovnat Radu, ale Buffon jeho pokus vytěsnil.

Turínský klub o svém vítězství rozhodl během pěti minut v úvodu druhého dějství. Nejdříve po brejku předložil Lichtsteiner míč Chiellinimu a ten vstřelil druhý gól Juventusu. Vzápětí se prosadil i sám Stephan Lichtsteiner. Zdrcující chvíle pro Lazio dokonal po dorážce Carlos Tévez.

Stejný hráč mohl brzy přidat i pátý gól, ale zblízka přestřelil. Dvě velmi dobré šance na snížení měl německý útočník Lazia Miroslav Klose, ale v obou selhal, když ani netrefil branku. Juventus tak získal po jasné výhře 4:0 první trofej nové sezony. Český útočník Lazia Libor Kozák zůstal jen na lavičce náhradníků.